Ege Haberleri

  Uysal'dan esnaf ziyareti

  İZMİR, (DHA)
  26.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne nezaket ziyaretinde bulunarak, Başkan Zekeriya Mutlu ve Birlik yöneticileriyle bir süre görüştü.

  Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcıları ve İzmir İl Teşkilatı yöneticilerinin de katıldıkları ziyarette konuşan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, esnaf sanatkarların toplumsal yapıda önemli rol oynadığına dikkat çekti. Mutlu, “Toplumun içinde yaşayan, doğrudan halka mal ve hizmet üreten esnaf sanatkarlarımız, kentin ekonomik ve sosyal yaşamına önemli katkılar vermektedir. İzmir'in önünde ciddi sorunlar var. Sorunların aşılması için toplumu oluşturan kurum ve kuruluşlarla iyi diyaloglar kurmaya, ortak çalışmalar yapmaya ayrı bir özen gösteriyoruz. Gerek üyelerimizin gerekse İzmir'in ve ülkenin sorunları hakkında bugüne kadar Demokrat Parti İl Teşkilatı yöneticileriyle de güzel bir diyalog içinde çalıştık” diye konuştu.

  Esnaf sanatkarların Türkiye'de istihdamın önemli kısmını bünyesinde barındırdığına dikkat çeken Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ise, esnaf sanatkarları kollayan bir anlayışı benimsediklerini söyledi. Demokrat Parti'nin geçmişinden bu yana esnaf kesimine ayrı bir önem verdiğine dikkat çeken Uysal, “İzmir'deki çalışmalarımız çerçevesinde, toplumsal ve iktisadi hayatın en büyük temsilcisi olan esnaf teşkilatını da ziyaret etmek istedik. Genel merkezdeki ve il teşkilatımızdaki yöneticilerimiz, ülkenin geleneksel yapısı içinde dayanışmanın simgesi olmuş, Ahi ilkesini benimsemiş esnaf sanatkar teşkilatlarını yaşatmaya önem vermektedirler. Esnaf sanatkarlara destek vermek, onları yaşatmak bizim önceliğimizdir” dedi.Ziyaret sonunda Birlik Başkanı Mutlu, Gültekin Uysal'a esnaf sanatkarların sorunları ve Birliğin geliştirdiği çözüm önerilerini içeren bir kitapçık verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı