Ege Haberleri

  UTSO yönetimi toplu istifa etti

  Hürriyet Haber
  18.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  UŞAK Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet’in önce baskılar nedeniyle istifa ettiğini, daha sonra kararından vazgeçtiğini açıklamasıyla başlayan tartışmalar, yönetim kurulu üyelerinin istifasıyla sonuçlandı.

  11 asil üyeden Beyazıt Sağıroğlu, Ali Yıldırım, Ömer Oktay Akarca, Metin Çekçek, Akif Küplemez, Zeki Ercel ile 10 yedek üyeden İbrahim Karahallı, Ahmet Demirci, Hasan Erdoğan, Mehmet Demirhindi, Yeter Demir, Aytaç Yüce ve Osman Güvenç istifa dilekçelerini verdi. Açıklama yapan Sağıroğlu, “Bizler buraya şahsi menfaat ve makam sevdası için gelmedik. Maalesef son bir ay içersinde UTSO yanlış yönlendirmelerle kaosa sürüklenmek istenmektedir. Bu da bizi üzmüştür. Başkan Mustafa Kuvvet’in çalışmalarını kendince yürütebilmesi için bizler, UTSO yönetim kurulu görevlerimizden istifa ediyoruz. Bu günden sonra görevimiz meclis çatısı altında devam edecek” dedi.

  Yönetim kurulunun 11 asil üyeden oluşması gerektiği, ancak istifalarla bu sayının 5 asil ve 3 yedek üyeye düştüğü belirtildi. UTSO yönetiminin görevini sürdürebilmesi için 11 kişilik yönetim kurulu üye sayısını tamamlaması ya da seçime gitmesi gerektiği belirtildi. Seçime gidilmesine de meclisin karar verdiği kaydedildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı