Ege Haberleri

  Üstündağ'dan 'erken seçim' mesajı

  Mehmet ÇİL /DATÇA (DHA), (Muğla)
  07.07.2015 - 01:08 | Son Güncelleme:

  CUMHURİYET Halk Partisi’nin tabanı rahatsız etmeyecek bir koalisyonda yer alabileceğini söyleyen CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, erken seçime de hazır olduklarını açıkladı.

  CHP Datça İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, seçimde emeği geçen ilçe başkanı, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililere teşekkür etti. CHP Datça İlçe Başkanı Önel Akdeniz, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer tarafından karşılanan Üstündağ, burada yaptığı konuşmada CHP’nin olası bir erken seçime hazır olduğunu söyledi. Üstündağ, "Genel olarak Muğla’nın, CHP’nin kalesi olduğunu, bir duruşu olduğunu gösterdik. CHP eğer bir koalisyonda yer alacaksa, kendi seçmenimiz ve tabanımızı rahatsız etmeyecek bir koalisyon olması gerekiyor. İlkeleri önceden belirlenmiş, ne olacağı ve rotası önceden tespit edilmiş bir koalisyona ancak ortak olabiliriz. Olmazsa olmaz olan ilkelerimizi 14 madde olarak açıkladık" dedi.

  Ankara’nın puslu havasında net bir durumun söz konusu olmadığını savunan Üstündağ, "Herhangi bir koalisyon kurulabilir, erken seçim de olabilir. CHP örgütleri ve tabanı olası bir seçime hazırdır. Bu konuda tecrübelidir, hiç çekinmeden mücadelemizi veririz. Gönül istiyor ki, iki yılda üç seçim geçirmiş bir ülke olarak, ekonomiyi zora sokacak bir gelişme olmasın. Ortada istifa etmiş geçici bir hükümet var. Bu tür hükümetler ancak yeni hükümetler oluşana kadar, rutin işleri yaparlar. Çok ciddi, savaş gibi kararları alamazlar" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı