Ege Haberleri

  Üst geçit ne işe yarar?

  Hürriyet Haber
  10.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR-Ankara Karayolu'nun Turgutlu girişinde yayaları olası kazalardan korumak amacıyla 1994'te hizmete giren üst geçit ne yazık ki işlevini yerine getiremedi. Çünkü yayalar geçitten güvenli geçiş yerine tehlikeyi, hatta ölümü tercih ediyor. Ve yayalardan savunma: ‘‘Eğer tel örgü olsaydı, kullanamayacağımızı bilir, geçitten geçerdik. Üstelik uyarıcı levha yok...'' dedi. Yorum yapamıyoruz.

  Sümerbank’a uyarı

  Alsancak'taki Sümerbank'ın bacasından siyah duman yayılmasıyla ilgili haber üzerine Çevre İl Müdürlüğü harekete geçti. Tesisleri inceleyen görevliler, bacalardaki filtrelerin çalışmadığını belirleyip tutanak tutu. Çevre Müdürü Vildan Gündoğdu, işletmeden tetkik raporu istediklerini, bu raporlar incelendikten sonra da tesisin sık sık denetleneceğini söyledi.

  Pes doğrusu

  KALDIRIM işgallerine karşı harekete geçen belediye başkanları, ‘‘Kaldırımlar yayalarındır'' kampanyası açtı. Büyükşehir Belediyesi yönetmelik bile hazırladı. Ancak iş uygulamaya gelince başkanlar çaresiz kalıyor. Çünkü İzmir'in her sokağı, her caddesinde kaldırımlar işgal altında. Kaldırıma tezgah açanlar, koca koca reklam panolarıyla yol kesenlerden geçilmiyor. Bunun en çarpıcı örneklerinden birisi de Bornova Atatürk Mahallesi'nde yaşanıyor. 7256 Sokak'taki emlakçı da yayalara geçecek yer bırakmamış. Mahalle sakinleri bu yanlışın bir an önce düzeltilmesini istiyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı