Ege Haberleri

  Uslanmaz canavar

  Hürriyet Haber
  25.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Bölge Trafik Merkez İstasyon Amiri Başkomiser Özkan Derinbay, Kemalpaşa kavşağında Turgutlu istikametine giden TIR'ın zigzak yaptığını görünce, telsizle uygulama yapan ekiplere bildirdi. Saat 14.00 sıralarında Ulucak yakınlarında durdurulan 67 EE 664 çekici ve 67 EE 665 dorse plakalı TIR'ın sürücüsü Mustafa Çetin (54) yapılan testte yüzde 98 promil alkollü çıkarken ehliyetinin de olmadığı ortaya çıktı.

  SEKİZ çocuk babası sürücü Mustafa Çetin'in bir yılda üçüncü kez alkollü araç kulanırken yakalandığı ve ehliyetinin de bir yıl süreyle mahkeme tarafından alındığı belirlendi. Mustafa Çetin, Alsancak limanından aldığı konteyneri depoya götürmek için yola çıktığını söylerken, ‘‘Gece bir şişe 70'lik rakı içtim. Bu mereti içmeden duramıyorum. Evde 13 nüfus ekmek bekliyor. Herkes vücudundan alkolü atıyor, ama ben bir türlü atamıyorum ’’dedi.

  BUGÜNE kadar hiç kaza yapmadığını söyleyen Mustafa Çetin, polise ‘‘Nasıl olsa serbest bırakılacağım. Yine direksiyona geçip TIR kullanırım. Bu işten başka yapacak bir işim yok. Huylu huyundan vazgeçmez. Tanıdık büyüklerim var. Onlara söyleyip yeni yasa çıkartacağım. Ehliyetimi geri vereceksiniz’’ dedi.

  TRAFİK polisleri 80 milyon lira para cezası uygulayıp TIR'ı trafikten men ederek, Mustafa Çetin'i jandarmaya teslim etti. Jandarma evrakların tamamlanmasının ardından sanığı adliyeye çıkaracağını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı