Ege Haberleri

  "Uşak'ta kadınların desteği ile 3-0 olacak"

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK
  26.02.2015 - 01:21 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, kadınların desteği ile Uşak'ta genel seçimlerde 3 milletvekili çıkaracaklarını iddia etti.

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, partisinin Uşak İl Kadın Kolları'nın Çağrı Düğün Salonu'nda, mevcut başkan İlknur Ertuğrul'un tek listesiyle gidilen olağan kongeresine katıldı. Kongreyi Nebati'nin yanı sıra AK Partili Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser, AK Parti Uşak İl Başkan Yardımcısı Servet Kuş, milletvekili aday adayları ve çok sayıda partili de izledi. Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, kadınların ailede ve toplumda yerinin ayrı olduğunu söyledi.

  Hükümetin kadınlara verdiği önem sayesinde başarılı olduğunu kaydeden Nebati, "Kızlarımız en zor anımızda yanımızda olurlar, annelerimiz hastaysak sabaha kadar başımızda dururlar ve eşlerimiz hayatın her anını bizimle yaşarlar. Eşler, kızlar ve anneler bir başka güzel ve hepsine canımız feda olsun. Can feda edilen eşler, kızlar ve anneler, gece gündüz AK Parti'nin görülmeyen kadınları oldular. Çünkü bu dava için gece gündüz sessizce dua ederek, gözyaşı döktüler. Duaları kabul oldu ve kapı kapı dolaşarak AK Parti'nin hizmetlerini anlattılar. AK Parti'ye oy istediler ve partimizi yücelttiler. Her kapı çaldıklarında, 'Recep Tayyip Erdoğan'ın bir neferiyiz' dediler. Kadınlar olmadan bu hareket başarılı olur mu? Kadınlar olmadan bu teşkilat, AK Parti ve hükümetlerimiz başarı üstüne başarı koyamazdı" dedi.

  "UZAKLAŞTIRILDIKLARI OKULLARA ÖĞRETMEN OLARAK DÖNÜYORLAR"
  AK Parti kurulduğu günden bu yana kadınların sıkı bir çalışma içinde olduğunu kaydeden Nebati, "Kadın bizden önce söz hakkı olmayandı. Kadınlara başörtüyle parlamentoda temsil hakkı dahi verilmedi. Başörtülü kadınlar işe girmek istediğinde, sadece temizlik yapabileceği söyleniyordu. Medyanın bir nesnesi halindeydiler. AK Parti iktidara geldiğinde, kadınların problemleri bitti. Kadınlar şimdi parlamentoda 6 başörtülü kadınla temsil ediliyor. Kadınlar uzaklaştırıldığı okullara, öğrenci olarak değil, öğretmen olarak gidiyorlar" diye konuştu.

  "UŞAK'TA HEDEF 3 MİLLETVEKİLİ"
  "Kadınlarımız 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak genel seçimlerde önemli rol oynayacak" diyen Nebati, şöyle devam etti:
  "Uşak'tan 3 milletvekili bekliyoruz. Partimizin 400 milletvekili yolunda, Uşak teşkilatımıza ve özellikle kadın kollarına güvenimiz tam. Uşak'ta 3-0 olacak. Gerek hizmetlerin devamı ve gerekse daha aydınlık bir Türkiye için sizlerin yapacağı çalışma ve alacağınız sonuç büyük önem taşıyor." Öte yandan tek listeyle gidilen kongrede, AK Parti Uşak İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul yeniden başkanlığa seçildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı