Ege Haberleri

  Uşak'ta çöp sorununa son

  Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)
  11.09.2012 - 12:00 | Son Güncelleme:

  Ovademirler Köyü sınırlarında kurulacak yeni çöp sahasının faaliyete geçmesi için belediyeyle HER Enerji ve Çevre Teknolojileri A.Ş. arasında protokol imzalandı.

  Uşak'ın yıllardır kanayan yarasının çöplerin yeni sahada toplanması ve enerjiye dönüşmesiyle sona ereceği bildirildi. Karaağaç Mahallesi'ndeki çöp deponi alanında da rehabilitasyon çalışmalarına başlanacağı açıklandı.Uşak Belediyesi'nde düzenlenen törende Ovademirler Çöp Deponi Alanı protokolü bağımsız Belediye Başkanı Ali Erdoğan ile HER Enerji ve Çevre Teknolojileri A.Ş. Müdürü Hakkı Azizlerlioğlu arasında imzalandı. Protokolde, Ovademirler'de entegre katı atık bertaraf, ambalaj atıklarını ayıklama, kompostlama, atık pillerin depolanması ve enerji üretim tesisinin yapılması karara bağlandı.

  Ovademirler Çöp Deponi Alanı'nın tüm belediyelerin çöplerinin bertarafında kullanılacağını belirten Belediye Başkanı Ali Erdoğan, “Uşak'ın en büyük sorunlarından birisi olan çöp sorununu ortadan kaldırdığımız için mutluyuz. Bir ay sonra faaliyete geçecek olan yeni tesisle Uşak'ın çöple ilgili sorunları bir daha konuşulmayacak. Çöp konusunda örnek kentler arasına gireceğiz. Çöpten kazanç sağlayacağız, enerji üreteceğiz. Karaağaç Mahallesi'ndeki vahşi çöp depolama alanı da kısa sürede rehabilite edilip yeşillendirilecek” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı