Ege Haberleri

  Uşaklı gazeteciye silahlı saldırı

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  24.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Uşak’ta gazeteci Kazım Şen, evinin önünde eşiyle birlikte otomobilinden indiği sırada silahlı saldırıya uğradı. Şen, ayaklarından yaralanırken, kaçan saldırgan yakalandı.

  UŞAK’ta bir internet haber sitesinin sahibi gazeteci Kazım Şen (43), evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Saat 18.00 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi Halk Konutları 26’ıncı Blok’taki evine eşi Semra Şen ile birlikte gelen ‘www.usak.tv’ isimli internet haber sitesinin sahibi gazeteci Kazım Şen, evin önünde bekleyen Tekin Uğur (23) isimli kişinin silahlı saldırısına uğradı. Şen’in sağ ayağına 2, sol ayağına da bir kurşun isabet etti.

  Yaralı halde kovaladı

  Ayaklarından 3 kurşunla yaralanan Şen tekrar otomobiline binerek, kaçmaya başlayan saldırganı kovalamaya başladı. Aşırı kan kaybından dolayı baygınlık geçiren Şen, eşinin çağırdığı sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalenin ardından ambulansla Uşak Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

  Olaydan sonra kaçan saldırgan

  Tekin Uğur, polisin takibi sonucu kısa sürede suç aleti ruhsatsız tabancayla birlikte yakalandı. Saldırgan Uğur’un ilk ifadesinde yaptığı silahlı saldırıyı itiraf ettiği öğrenildi.

  İNCELEME YAPILIYOR

  Uşak İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin, “Ekiplerimiz kısa sürede olayın failini, suçta kullanmış olduğu silahla birlikte ele geçirdi. Arkadaşlarımız konuyla ilgili detaylı bir araştırma yapıyor. Olay yerinde 6 boş kovan ve bir adet mermi çekirdeği bulundu. Ruhsatsız olan 7,65 milimetre çapındaki tabancada incelemeye alındı” dedi.

  BÜYÜK TEPKİ

  Saldırının ardından Uşak Devlet Hastanesi Acil Servis önü gazetecilerle doldu. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdurrahman Yavuz olayı kınadı, “Tek silahı kalemi olan medya mensuplarına karşı yapılan bu saldırı umarım son olur. Yaşanan olay acı da olsa Uşak’ta zor şartlar altında görev yaptığımızın bir örneğidir. Kurşunu sıkandan ziyade sıktıranların ortaya çıkması en büyük temennimizdir” dedi.

  DOĞRULARI YAZACAĞIZ

  Uşak’ta uzun zamandır işyerlerinin ve otomobillerin kurşunlandığını belirten Gazeteci Kazım Şen, “Uşak’ta faili meçhul kurşunlama olayları uzun zamandır devam ediyor. Bizlerde gazeteciler olarak görevimiz gereği bunları haber yapıyoruz. Ben saldırganı tanımıyorum. Benim başıma gelen olayda önemli olan yapan değil yaptırandır. Emniyet Müdürlüğü’nün kentte son zamanlarda meydana gelen faili meçhul kurşunlama olayları ve benim silahlı saldırıya uğramamı açıklığa kavuşturacağına inanıyorum” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı