Ege Haberleri

  Uşak'a çevre yolu hazırlığı

  Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)
  25.01.2012 - 12:26 | Son Güncelleme:

  Uşak Valisi Özdemir Çakacak çevre yolu inşaatının bir yıl içinde başlayacağını söyledi.


  UŞAK Valiliği 2012 yılı 1'inci Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, çevre yolunun yapılması konusu ön plana çıktı.
  Yatırımcı kamu kuruluşlarının ildeki projeleri hakkında bilgi almak, kurumlar arası koordinasyonu sağlamak ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla yapılan toplantı Uşak Valisi Özdemir Çakacak başkanlığında yapıldı. Özmerkez'deki Meclis Salonu'ndaki toplantıya Vali Özdemir Çakacak'ın yını sıra Uşak'ın bağımsız Belediye Başkanı Ali Erdoğan, ilçe kaymakamları bazı kamu kuruluşlarının yetkilileri, ilçe ve belde belediye başkanları müdürleri katıldı.
  Karayolları Uşak Bölge Müdürü Erol Altun'dan çevreyolu projesiyle ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Çakacak, “Proje ihalesi yapılan çevre yolu Uşak için çok önemli. 1 yıl içinde inşaatına başlanacak. Bu konuda Uşaklılar'dan gelen talepleri de karayollarına iletiyoruz. Ulubey üzerinden geçen Güney Yolu'nun standardının yükseltilmesi, yeni devlet hastanesi inşaatının bulunduğu alanda bir kavşak düzenlemesi yapılması gerekiyor. Aksi halde ciddi sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle karayollarının çalışmaların bir an önce bitirmesini istiyoruz” dedi
  Vali Çakacak, 2011 yılı sonu itibariyle 384 milyon 860 bin lira harcanan bin 916 projeden bin 362’sinin tamamlandığını, yatırımcı kuruluşların projeleri için de 140 milyon 101 bin lira harcandığını bildirdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı