Ege Haberleri

  Uşak’taki cinayetin nedeni eski eşle ilişki iddiası

  Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)
  23.07.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  UŞAK’ta, eski eşiyle gönül ilişkisi yaşadığını iddia ettiği 35 yaşındaki Akın Keçe’yi öldürüp gömen 31 yaşındaki Süleyman M.’nin ifadesi sonrası babası 55 yaşındaki K.M. ile arkadaşı 20 yaşındaki Vedat A. da gözaltına alındı. Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen Süyelman M. ile arkadaşı Vedat A. tutuklanırken, baba K.M. serbest kaldı.

  Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde bir seramik fabrikasında çalışan işçi 35 yaşındaki Akın Keçe, geçen perşembe günü ortadan kayboldu. Kendisinden haber alamayan yakınları polise kayıp ihbarında bulundu. Akın Keçe’yi bulmak için çalışma başlatan polis, aralarında husumet bulunan Süleyman M.’yi teknik takibe aldı. Takip sonunda, Süleyman M. geçen pazar günü gözaltına alındı.

  ARKADAŞININ YARDIM ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

  Suçunu itiraf eden Süleyman M.’nin ifadesinde, Keçe ile boşandığı eşiyle birlikte olduğu için aralarında husumet bulunduğunu söylediği öğrenildi. Süleyman M.’nin sorgusunda, kendisine arkadaşı Vedat A.’nın da yardım ettiğini, Keçe’yi otomobilde öldürdükten sonra eve giderek kazma ve kürek aldıklarını ardından merkeze bağlı İlyaslı Köyü’ndeki ormanlık alana gömdüklerini söylediği belirtildi. Cinayetten Süleyman M.’nin babası K.M.’nin de haberi olduğu ortaya çıktı. Keçe’ye ait cep telefonun da olay yerine yakın bir bölgede bulunduğu kaydedildi.

  İKİSİ TUTUKLANDI

  Süleyman M.’nin ifadesinin ardından babası K.M. ile arkadaşı Vedat A. da gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen üç kişiden Süleyman M. ile arkadaşı Vedat A. tutuklanırken, baba K.M. ise serbest bırakıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı