Ege Haberleri

  Uşak’ta Süpermoto heyecanı

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  24.08.2015 - 10:48 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE Süpermoto Şampiyonası’nın 4. Ayak yarışı Uşak’ta yapıldı. İlk üç ayağı Sakarya’da düzenlenen Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nda heyecan Uşak’ta yaşandı.

  Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) yarış takviminde yer alan Süpermoto Şampiyonası’nın 4. Ayak yarışı, Uşak’ta 33 sporcunun katılımıyla yapıldı. Ankara Enduro Motor Sporları Kulübü tarafından organize edilen yarışın startı, Uşak Belediye Pisti’nde verildi. İzmir yolu üzerinde bulunan modern tribünlere sahip pistteki mücadeleleri seyirciler ilgiyle takip etti. Tribünleri dolduran yarış severler sporcuları alkışlarıyla motive etti.

  Uşak’ta Süpermoto heyecanı

  En hızlı yarışçıların mücadele ettiği Süpermoto A sınıfında Harun Çabuk birinci olurken, Çabuk’u Batuhan Demiryol ve Mücahit Talha Zengin takip etti. 18 tur üzerinden yapılan Süpermoto B sınıfı yarışında Muhammed Hamza Zengin, birinci, Fatih Veysel Yılmaz ikinci ve İsmail Polat üçüncü oldu. Süpermoto S3 sınıfında Yusuf Işık, damalı bayrağı ilk sırada gördü. Işık’ın ardından Mehmet Sabri Yılmaz ikinci ve Taha Keklik’te üçüncü sıranın sahibi oldu.

  Uşak’ta Süpermoto heyecanı

  Heyecanlı geçen Süpermoto Gençler (85 cc) sınıfında Deniz ve Can Öncü kardeşler, Bahattin Sofuoğlu ile birlikte büyük bir çekişme yaşadı. Bu sınıfta Deniz Öncü 12 tur sonunda birinci, Can Öncü ikinci ve Bahattin Sofuoğlu’da yarışını üçüncü sırada tamamladı. Ödül kürsüsünün ilk basamağına Ares Bengiç’in çıktığı Süpermoto Minikler (65 cc) sınıfında Taha Işık ikinci ve Taha Cambazoğlu’da üçüncülüğü elde etti. Minik sporcuların yarıştığı 50 cc sınıfında ise Onur Işık birinci, Kadir Erbay ikinci ve Adem Işık üçüncü oldu. Şampiyona düzenlenen kupa töreninin ardından sona erdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı