Ege Haberleri

  Üreten kadınların güçbirliği

  Hürriyet Haber
  31.12.2014 - 01:22 | Son Güncelleme:

  KARABAĞLAR'ın Kavacık Köy'ünde kadınlar kooperatif çatısı altında birleşerek el emeklerini değerlendirerek aile aile bütçesine katkıda bulunacak.

  Karabağlar'a bağlı, Çatalca Dağı'nın eteklerinde kurulu, 850 metre rakımlı Kavacık Köyü'nde yaşayan kadınlar hazırladıkları birbirinden lezzetli ve doğal ürünlerini satmak ve aile bütçelerine katkıda bulunmak için kooperatif kurmaya hazırlanıyor. Doğal ürünleri Yeşilyurt Pazaryeri'nde açılan kermesle tanıtıp satışını yapan 12 kadın, satışlardan elde ettikleri geliri biriktirerek kooperatif kurma kararı aldı. Projeye Karabağlar Belediyesi de destek verecek. Kadınlar ilk adım olarak, Karabağlar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün de desteğiyle, Yeşilyurt Pazaryeri'nde açılan kermesle ürünlerinin tanıtımını ve satışını yaptı. Kermeste birbirinden lezzetli pekmez, peynir, tereyağı, zeytinyağı, bal, zeytin, ıhlamur, ekmek ve sebzeleri Karabağlar ve İzmirlilere tanıtıp satışını yapma imkanı bulan kadınlar elde ettikleri geliri biriktirerek kooperatif kuracak.
  Üreten kadınların güçbirliği
  Kermeste ürünlerini tanıtarak satışlarını yapma fırsatı bulduklarını, vatandaşlarında ürünleri beğenerek aldıklarını belirten kadınlar, doğal güzellikleriyle ünlü Kavacık'ın doğal ürünlerini herkesin yemesini tavsiye etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı