Ege Haberleri

  Üniversiteli girişimcilere tam destek

  İZMİR, (DHA)
  28.02.2016 - 13:34 | Son Güncelleme:

  YAŞAR Üniversitesi, her yıl sanayi, çevre, teknoloji, eğitim gibi pek çok alanda projeler hazırlayan öğrencilerine destek verecek olan BIC Angel Investments ile işbirliği protokolü imzaladı. Türkiye’de bireysel katılım yatırımcısı lisansını alan ilk yabancı şirket olan BIC Angel Investments, protokol kapsamında gençlerin e-ticaret, mobil uygulamalar sosyal ya da konum tabanlı hizmetler konusunda geliştirdikleri projelere sermaye desteği sağlayacak.

  Üniversiteli girişimcilere tam destek

  Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenen protokol törenine BIC Angel Investments Kurucusu Joachim Behrendt, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, Bilgi ve Teknoloji Transfer Ofisi yetkilileri ile Mühendislik Fakültesi öğrencileri katıldı. Türkiye’de melek yatırım ve girişimciliği yaygınlaştırmak amacıyla kurulan BIC Angel Investments’in genç girişimcilerin başarılı projelerini yatırıma dönüştürdüğünü belirten Joachim Behrendt, destek gören gençlerin ise belli bir dönem sonra ekonomiye önemli katkılar sağlayabileceğini söyledi. Türkiye’de girişimcilik olgusunun giderek artan bir ilgi gördüğünü belirten Behrendt, ayrıca 50 bin dolar ile 150 bin dolar arası değişen sermaye desteği sağladıklarını ifade etti.

  Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer ise üniversite öğrencilerine ne kadar çok fırsat tanınırsa başarılı girişimci çıkma oranının o kadar çok yükseleceğini söyledi. Tören sonrası öğrenciler projeleriyle ilgili sunumlar gerçekleştirdi.

  Etiketler: izmir

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı