Ege Haberleri

  Üniversiteli Esra’nın can bedeli 67 bin lira

  Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  08.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Urla’da dört yıl önce, muhasebe bürosunda staj yapan Esra Çetin’i tabancayla vurarak öldüren İbrahim Güçlü ile ağabeyi Doğan Güçlü hakkındaki tazminat davası sonuçlandı. Güçlü kardeşler aileye 67 bin TL ödemeye mahkum oldu.

  MANİSA Celal Bayar Üniversitesi Köprübaşı Meslek Yüksekokulu İşletme Bölümü birinci sınıf öğrencisi Esra Çetin (20) 4 Temmuz 2007’de Urla’da Doğan Güçlü’nün muhasebe bürosunda staja başladı. Ancak genç kız, işyeri sahibinin kardeşi İbrahim Güçlü’nün tetiğiyle oynadığı, namlu takılarak kuru sıkı dönüştürülen tabancadan çıkan bilyenin ağzından girip beynine saplanmasıyla ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Çetin, 6 gün sonra yaşamını yitirdi. Tabancayı saksıya gizlemeye çalışırken polisin yakaladığı İbrahim Güçlü tutuklandı.
  Tazminat davası
  İbrahim güçlü, 19 yıl 2 ay hapisle cezalandırıldı. Yargıtay, cezayı onayladı. Talihsiz kızın ailesi, İbrahim ve Doğan Güçlü’ye 300 bin TL’lik tazminat davası açtı. Urla Asliye Hukuk Mahkemesi, iki Güçlü’nün ölen kızın annesi Aytül Çetin ve babası Ali Çetin’e 10’ar bin, kardeşi Hakan Çetin’e 5 bin TL manevi tazminat, ayrıca da anne ve babaya 42 bin TL yoksulluk nafakası olmak üzere toplam 67 bin TL tazminat ödenmesine karar verdi. Güçlü kardeşlerin, yasal faizle aileye 100 bin TL ödeyeceği belirtildi.

  Avukat Atilla Ertekin: Acı daha da arttı

  Ailenin avukatı Atilla Ertekin, tazminatı az bulduklarını, bir genç kızın yaşamının değerinin bu kadar olamayacağını belirtti, “Esra’nın olayda kusuru ve hatası yok. Genç yaşta, bir serseri kurşunuyla hayata veda etti. Ailesi perişan oldu. Verilen tazminat ailenin acısını daha da artırdı. Aile para peşinde değil, ama kararı temyiz edeceğiz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı