Ege Haberleri

  Üniversitede kriz dersi

  Hürriyet Haber
  29.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde, "Türkiye Ekonomisi ve Global Kriz" konulu konferans verdi.

  Formül bilinmiyor

  Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü Troia Kültür Merkezi’ndeki konferasta, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Dünya ilk defa küreselleşmenin negatif etkisini yaşıyor. Küresel sistemin ilk krizi yaşandığı için de herkes nasıl davranılacağını ve krizin nasıl durdurulacağını bilmiyor" dedi.

  Biz deneyimliyiz

  Türkiye’nin küresel kriz ortamına büyüme temposunun düştüğü, özel sektörün dış borçlanmasının arttığı bir dönemde yakalandığını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, "Ama Avrupa ülkelerine veya Amerika’ya nazaran biz krizde tecrübeliyiz. Çünkü biz bunun benzerini 2001’de hep beraber yaşamıştık" diye konuştu.

  İcat çıkarmalıyız

  Fikir üreten çocukların, ’Yeni icat çıkarma’ diye engellendiğini hatırlatan Hisarcıklıoğlu, "Siz- den ricam çocuklarınızı, kardeşlerinizi, torunlarınızı ’icat çıkar’ diye yetiştirmeniz. İcat çıkaramazsak küresel yarışta, dünya milletlerinin yarışında geride kalırız" görüşünü savundu.

  ALTIN ÖĞÜTLER

  Gelirle gider arasında denge kur.

  Dürüstlükten asla vazgeçme.

  İdareciler, arkadaşlıkla mesai arkadaşlığını ayırmalı.

  Hafızasına güvenen daima yanılır.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı