Ege Haberleri

  Üniteks kalite çıtasını yükseltti

  Hürriyet Haber
  07.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ATATÜRK Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Üniteks, yenilikçi katma değeri yüksek ürün çalışmalarını artık Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirecek.

  Örme konfeksiyon imalat ve ihracatında Türkiye’nin en büyük üç firması arasında yer alan Üniteks’in, Sanayi Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversitelerle yaptığı projeleri, Ar-Ge Merkezi çatısı altında sürdürdüğünü söyleyen Genel Müdür Yardımcısı Özlem Altınışık, yenilikçi yönlerini güçlendirerek, özgün ürün yelpazesini genişletmeyi hedeflediklerine dikkat çekti.
  Sıradan giysilerin üretimiyle, hayatta kalmanın mümkün olmayacağını kaydeden diğer Genel Müdür Yardımcısı Karen Ruso da, hazırgiyim sektörünün ilk Ar-Ge Merkezi olan Üniteks’in, “ürün” üretenlerden “değer” üretenler sınıfına geçmek için bu merkezi kurma kararı aldıklarını vurguladı.


  DÖNEM DEĞİŞTİ

  Türkiye’de firmaların uzun yıllar fason çalışması nedeniyle 15 yıl öncesine kadar özgün tasarımlar bulunmadığını ve Üniteks olarak uzun zamandır özgün ürün tasarımları ve ürün kalitesini ön planda tutan bir anlayışla hizmet verdiklerini söyleyen Ruso, “Kurduğumuz Ar-Ge Merkezi ile sektördeki öncü rolümüzü devam ettireceğiz” diye konuştu.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı