Ege Haberleri

  Umut tacirleri rotayı Meis'e yöneltti

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  24.02.2016 - 17:06 | Son Güncelleme:

  ANTALYA’nın Kaş İlçesi karşısındaki Meis Adası (Kastellerizo), insan kaçakçılarının yeni rotası oldu. Son bir hafta içinde, adaya gelen kaçak sayısının 900’ü aştığı belirtildi.

  Umut tacirleri rotayı Meise yöneltti

  Atina Makedon Haber Ajansı’nın haberine göre organizatörler, yeni rotasını, Antalya’nın Kaş İlçesi üzerinden 2 mil mesafedeki ve 250 nüfuslu turistik Meis Adası’na çevirdi. Son bir hafta içinde aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu mültecilerin sayısı 900’ü buldu. Adada yetersiz güvenlik gücü bulunması nedeniyle yerel yönetimin Rodos ve Atina’dan takviye güvenlik gücü ve tıbbi yardım talebinde bulunduğu belirtildi. Kaçakların barınma sorunu yaşadığı kaydedildi.

  Ayrıca Yunan adalarına yasadışı yollardan mülteci taşımakla yargılanıp mahkum olan 22 mahkumun cezaevinde başlattığı açlık grevinin üçüncü güne girdiği belirtildi. Suriyeli, Afgan ve Mısırlı olan mahkumlar, ağır cezalara çarptırıldıklarını iddia ederken aynı suçlamada mahkum olup cezaevinde bulunan Türk mahkumların açlık grevine katılmadıkları açıklandı. Cezaevinde bulunan 150 mahkumdan 80’nin insan kaçakçılığı nedeniyle tutuklu olduğu belirtildi.
  Etiketler: Bodrum

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı