Ege Haberleri

  Ümran’a TEV desteği

  Hürriyet Haber
  12.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EGE Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Anasanat Dalı Temel Bilimler Bölümü’ne birincilikle giren doğuştan görme engelli Ümran Sevinç’in (20) eğitim hayatı süresince tüm giderleri Türkiye Eğitim Vakfı’nca (TEV) karşılanacak.

  Türkiye’de üstün başarılı olan ve maddi desteğe ihtiyaç duyan çok sayıda öğrenciye burs veren TEV’in Genel Müdürü Turgut Bozkurt, Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal ve İzmir Şube Başkanı Fatih Tanfer, Sevinç’i ziyaret etti.

  Desteğimiz sürecek

  Bozkurt, “Biz üstün başarılı öğrencilerin sadece burs almasını değil, aynı zamanda ülkemizi uluslararası seviyede temsil edebilecek çağdaş ve nitelikli özelliklere sahip öğrenciler olarak yetişmelerini de istiyoruz” dedi.

  Bilal, “Ülkenin eğitimine hizmeti ibadet olarak görüyorum. Eğitim bizim için sevginin üzerinde bir tutku. Öğrencilere sadece burs vermiyor, sosyal yönden gelişmeleri yönünde de katkıda bulunuyoruz. TEV öğrencilerin ikinci adresidir” diye konuştu.

  Tanfer ise, “Ümran, İzmir’in gündeminde yer almaya başladıktan sonra kendisini takip etmeye başladık. Ümran’ın durumunu izledik ve TEV’e yakışan böylesine yetenekli bir öğrencimize nasıl sahip çıkabiliriz diye düşündük. Ege Üniversitesi’yle görüşmeler gerçekleştirdik. Ümran gibi birçok evladımıza daha çok sahip çıkacağız” dedi.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı