Ege Haberleri

  Ucuz tin yahnisi

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)
  24.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Borç yükünü hafifletmek için sezon başında düşük maliyetli bir kadro kuran yönetim, ligin en ucuz ekibiyle yola çıkınca fatura ağır oldu. Üç teknik adam değiştirdiği 17 maçta sadece 7 puan toplayabilen Horoz’un kurtulması mucizelere bağlı.

  SÜPER Lig’in ilk yarısında sadece 7 puan toplayabilen ve devreyi en yakın rakibinin 10 puan gerisinde, son sırada tamamlayan Denizlispor, sezon başında yapılan hataların faturasını çok acı ödüyor. Geçen sezon averajla ligde kaldıktan sonra bu sezon radikal bir karar alarak “Ucuz transfer politikası”nı seçen yönetim, 4 milyon dolara ligin en ucuz kadrosunu kurdu. Ancak “ucuz etin yahnisi yavan olunca ortaya böyle bir tablo çıktı.

  ALTIN, SAĞLAM, KUTLU
  ? Sadece transferde değil, teknik adam konusunda da büyük hatalar yapıldı. Sezona Erhan Altın’la başlayan Horoz, üst üste gelen üç yenilginin ardından takımın başına Nurullah Sağlam’ı getirdi. Ancak o da 9 hafta dayanabildi. Bursa maçı sonrası Başkan Ali İpek’in hakaretlerine tepki gösteren Sağlam da bırakınca dümene 38 yaşındaki Hakan Kutlu geçti. Üç teknik adamın karnesi
  1 hükmen galibiyet, 4 beraberlik, 12 yenilgi ve toplamda 7 puan.
  30-32 PUAN GEREKİYOR
  ? 1966 yılında Çelik Yeşilspor ve Pamukkale Gençlik’in, Denizlispor’a katılımı ile ortaya çıkan bugünkü Denizlispor, 43 yıllık geçmişinin 19 yılında Süper Lig’de mücadele etti. Bu sezon, Süper Lig tarihinin en kötü ilk yarı performansını gösteren yeşil-siyahlı ekibin ligde tutunabilmesi için ikinci yarıda en az 30-32 puan alması gerekiyor. Beşiktaş’ın ilk yarıyı 32 puanla kapattığına dikkat çeken otoriteler, kurtuluşa mucize gözüyle bakıyor.
  FARKLI GÖRÜŞLER VAR
  ? Denizli’de bazı çevreler, devre arasında transfere boşuna para harcamak yerine ikinci yarıda gençlerle mücadele edilmesini ve gelecek sezon 2. Lig’de şampiyonluğa oynayacak çekirdek kadronun kurulmasını savunuyor. Yönetim ise takımı en az 5-6 kaliteli transferle güçlendirip, kurtuluş mücadelesini son dakika kadar sürdürmeyi planlıyor. Bu amaçla sürdürülen görüşmelerin önümüzdeki günlerde sonuçlandırılması bekleniyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı