Ege Haberleri

  ‘Üçler’ kábusu

  Hürriyet Haber
  19.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir'de üçer kişilik gruplar halinde dolaştıkları belirlenen gasp çeteleri hava kararınca dehşet saçıyor. Geceleri de çalışan işyerleri sahipleri korku içinde.

  GEÇ saatlere kadar açık kalan marketlerle taksicilerin korkulu rüyası olan gaspçı çetesi bir türlü açık vermedi. Yılbaşından 9 taksici ve marketçinin üç kişi tarafından gaspedilmesi, çetenin aynı kişilerden oluştuğu izlenimi yarattı.

  Polisten uyarı

  TAKSİCİLER gece çalışmaktan korktuklarını, her an ölümle burun buruna yaşamak istemedikleri söylerken verilen eşkaller robot resim çıkarmak için yetersiz kaldı. Polis, gece çalışan taksi şoförleriyle market sahiplerini dikkatli olmaları için uyardı.

  Ekipler kuruldu

  GASP olaylarının birbirine çok benzemesi, faillerin üçer kişi ve verilen eşkallerin yakın oluşu dikkat çekerken, özel ekipler kuran polis, sanıkların bulunabilecekleri birahane, pavyon, park ve benzeri yerlere seri baskınlar düzenliyor.

  İŞTE OLAYLAR

  Karataş'taki Ali Eren'in Karataş Şarküteri, 22 Ocak'ta üç kişinin bıçak tehdidiyle soyuldu.

  Bu olaydan sonra 3 market sahibi daha gaspedildikleri iddiasıyla polise başvurdu.

  1 Şubat geceyarısı Yeşilyurt'taki duraktan Devlet Yakut'un taksisine binen gaspçılar, Kadifekale Kadriye Mahallesi'nde şoförün ağzını bantlayıp, boğazına bıçak dayayarak 60 milyon lirasını aldı.

  3 Şubat'ta Basın Sitesi İnönü Caddesi 623 numaradaki Karahan Market'in sahibi Erkan Karahan, üç kişi tarafından başına naylon poşet geçirilerek öldürüldü. Yaklaşık 300 milyon lira alındı.

  8 Şubat sabaha karşı Buca'da İbrahim Togay, taksisine binen üç kişi tarafından aynı yöntemle gaspedildi.

  14 Şubat saat 01.00 sıralarında Eşrefpaşa'da Bülent Ecevit Tabak adlı taksici aynı eşkallerdeki üç kişi tarafından yine aynı şekilde gaspedildi.

  Aynı gün Çamdibi'nde taksi şoförü Zafer Yeşil üç kişi tarafından geceyarısı bıçak tehdidiyle gaspedildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı