Ege Haberleri

  Turunç, Türkiye’nin kano merkezi olacak

  Mustafa SARIİPEK, (DHA)
  21.10.2008 - 19:42 | Son Güncelleme:

  Marmaris Turunç’ta, 35 kulüpten 25’i kadın, 70 sporcunun katılımıyla gerçekleşen 2. Deniz Kanosu Türkiye Şampiyonası, çekişmeli geçti.

  Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay, "Kano uygulaması ve seyretmesi heyecan veren bir spor dalı. Kano, hem kitle sporu olarak yapılmasında ve hem de olimpik branşları itibariyle performans sporu olarak yapılmasındaki önemlerinden dolayı dünyada son derece gelişen ve önemi artan bir spor dalı. Ülkemizde federasyon olarak daha çok yeniyiz. Ancak yeni olmamıza rağmen attığımız adımlarla olimpik sınıflarda belli bir düzeye geldik. Avrupa ve dünya şampiyonalarında finallerde yarışan bir Türk takımı var" dedi.
   
  Sporcular çok mutlu

  Turunç’un kanoda çok önemli bir parkur olduğunu vurgulayan Mengütay, şunları söyledi:

  "Rekreatif ve spor turizmi açısından son derece önemli olan kanoyu özellikle Güney Ege bölgesinde vazgeçilmez hale getirmek için kolları sıvadık. Turunç bölgesi de ülkemizin en güzel ve önemli bölgelerinden biri. Dünyada son derece ilgi duyulan deniz kanosunu da biz Turunç bölgesinde başlatmanın memnuniyeti içindeyiz. Çünkü ikincisini yaptığımız bu şampiyonaya hem ilgi çok güzel ve hem de ekim ayındaki güneşli ve güzel günler sporcuların motivasyonunu yükseltiyor. Herkes çok mutlu. Hedefimiz uluslararası alandaki yarışmalarda Turunç’un pilot bölge olarak belirlenmesini sağlamak."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı