Ege Haberleri

  TÜRSAB İzmir’de bildiri hazırlığı

  Hürriyet Haber
  14.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy'un, İzmir Bölge Yürütme Kurulu'nu görevden almasına tepki gösteren 50 kişilik grup, bir dizi toplantıdan sonra bildiri yayınlama kararı aldı. Kurulun bir önceki Başkanı Hakan Özyılmaz, yaşananların demokratik olmadığını belirtti, ‘‘Ulusoy'un, İzmir'e karşı izlediği tutum, (Vur ensesine al lokmayı) şeklinde. Bu yaklaşımı doğru bulmuyoruz. Yürütme Kurulu'nu biz seçtik, biz alırız’’ dedi.

  Kavga istemiyoruz

  GENEL merkezle kavga etmekten yana olmadıklarını söyleyen Özyılmaz, yaklaşık 50 acente sahibinin bir araya geldiği toplantıda, tepkiyi ortaya koymak için bildiri yayınlama kararı alındığını ifade etti. Hakan Özyılmaz, bildirinin TÜRSAB Yönetim Kurulu ile tüm bölgelere gönderileceğini söyledi.

  ÖZYILMAZ, Başaran Ulusoy'un, İzmir Bölgesel Yürütme Kurulu'nu geçen yıl yapılan seçimli genel kurulda kendisine destek vermemesi nedeniyle görevden alarak cezalandırdığını iddia etti, ‘‘Ulusoy, önümüzdeki genel kurulda İzmir bölgesi kazanmak istiyor. Bu nedenle de kendisiyle birlikte hareket edenleri İzmir Bölgesel Yürütme Kurulu'na getirdi’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı