GeriEge TÜRSAB, Denizli'nin kitabını çıkaracak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TÜRSAB, Denizli'nin kitabını çıkaracak

TÜRSAB, Denizli'nin kitabını çıkaracak
refid:21020428 ilişkili resim dosyası

Denizli’nin tarihi ve turizm bölgelerini incelemek için gelen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ve 40 kişilik tur şirketi temsilcisinden oluşan heyet, antik kentleri ziyaret etti. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Denizli'deki zenginliği gördüklerini bu nedenle kenti anlatan kitap çıkaracaklarını, kitabı yurt dışında da tanıtacaklarını belirtti.

Vali Abdulkadir Demir’in eşlik ettiği gezide TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve 40 kişilik heyet, Tripolis Antik Kent kazı alanı, Yenicekent, Buldan, Karahayıt, Pamukkale ve Laodikya’ya ziyarette bulundu. İlk olarak Buldan’ın Yenicekent Beldesi'nde yer alan Tripolis Antik Kenti’nde kazı çalışmalarını yerinde inceleyen heyet, antik kent hakkında bilgi aldı. Vali Abdulkadir Demir, Denizli'nin 19 antik kent ve 800 civarındaki kültür tabiat varlığıyla bir çok zenginliğe sahip bir kent olduğunu ifade edip, “Türkiye'de belli kurumlar var, ülke sadece İstanbul ve Ankara’dan ibaret zannediliyor. Orada da yapılacak şeyler var fakat Anadolu’yu ihmal ederek yapılacak işlerin başarıya ulaşacağını zannetmiyorum. Çünkü Anadolu gerçekten çok bereketli, çok zengin. Her yerin kendine göre zenginlikleri ve değerleri var. Önemli olan bu değerleri ortaya çıkarmak, ülkeye ve dünya mirasına katabilmek. Turizm anlamında bir slogan bulmamız ve insanların aklında kalıcı çok çarpıcı isimler bulmamız gerektiğini anladık” dedi.

Daha sonra Buldan İlçesi'ne geçen Vali Demir ile TÜRSAB heyeti burada esnafı ve restore edilerek turizme kazandırılan tarihi Buldan evlerini ziyaret etti. Ziyaretler esnasında esnafa tavsiyelerde bulunan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, kendi öz değerlerine sahip çıkmalarını ve buradaki otantik yapıyı korumalarını istedi.

Buldan gezisinin ardından Karahayıt, Pamukkale ve Laodikya’da incelemelerde bulunan heyete termal turizm ve sağlık turizmi alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Denizli'nin kitabını çıkaracaklarını belirtip, “Biz tüccarız, Denizli’de ışık görmesek buraya yatırım yapmayız. Biz seyahat acentaları birliği olarak 3 yıl uğraştık 18 vilayeti içerisine alan bir Karadeniz kitabı çıkardık. Bu bizim 9'uncu eserimiz oluyor, 10'uncu eserimiz Ankara, 11'inci eserimiz de Denizli olacak. Söz verdik süratli bir şekilde çalışacağız ve bu kitabı biran önce bitirerek gelen misafirlere sunacağız. Ayrıca yurtdışında da sunuma koyacağız” dedi.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle