Ege Haberleri

  Türkiye AB için nazlı bir gelin

  Hürriyet Haber
  05.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GEÇEN yıl Almanya'da ‘‘yılın işadamı’’ seçilen ve tekstil sektöründe dünyanın sayılı firmaları arasına girmeyi başaran Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, yoktan varolmanın sırlarını anlattı. 1999 yılında 1 milyar 700 milyon mark ciro yapan Şahinler Holding, ‘‘Dünyanın En Büyük Tekstil Sanayicileri’’ sıralamasında ilk 50'ye girdi.

  EGE Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği'nin (EGSD) ve ortaklaşa düzenlediği toplantıya katılan Şahin, hükümetin istikrarlı ilerleyişinin Türkiye'nin önünü açacağını belirtti. İşadamlarını Ankara'dan çok fazla şey beklememeleri konusunda uyaran Şahin, ‘‘Ankara'nın işi başından aşkın. Başarıya kendiniz ulaşın’’ dedi.

  HÜKÜMETİN kararlı tutumunun sürmesi halinde Türkiye'nin kısa süre sonra yıldızının parlayacağını belirten Kemal Şahin, ‘‘Türkiye Avrupa Birliği için çok nazlı ve güzel bir gelin. AB bu gelini alacak. Çünkü almamak işlerine gelmez. Bizim de bu süre içinde insan hakları ve demokrasi konularında daha hızlı adımlar atmamız gerekiyor’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı