Ege Haberleri

  Türk modasını Avrupa tanıdı

  Hürriyet Haber
  29.06.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZFAŞ’ın 16 Şubat’ta dördüncü kez düzenleyeceği Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın hazırlık çalışmaları Avrupa’dan start aldı.

  İZFAŞ’ın Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHF) ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin (EGSD)katkılarıyla Uluslararası Fuar alanında 16-19 Şubat 2011’de düzenleyeceği 5. IF WEDDING FASHION İZMİR - Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın hazırlıkları başladı.

  Almanya’da devam edecek

  Henüz dördüncüsü düzenlenecek olmasına rağmen İZFAŞ’ın en iddialı fuarları arasında yerini alan fuar için, dünya moda merkezleri İtalya, Polonya ve İspanya’daki fuarlarda katılımcı ve ziyaretçilere yönelik tanıtım çalışmaları gerçekleştirildi. Madrid’teki Novias Fuarı, Barselona’daki Novia Espana Fuarı ve Milano’daki Si Sposa Italia Fuarı’nda IF WEDDING FASHION İZMİR 2011’i tanıtan İZFAŞ, çalışmalarına 3-6 Temmuz arasında Almanya’nın Essen kentindeki Modatex Fashion Fair’da devam edecek.

  OLUMLU TEPKİLER

  İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, yurt dışındaki fuarlarda katılımcı ve ziyaretçiye yönelik tanıtım çalışmaları yaptıklarını belirterek, “Fuarımızı tanıtan broşür ve film dağıttık. Firmalardan çok olumlu tepkiler aldık. Fuarımızın 4 yıl gibi kısa bir sürede bu kadar büyüdüğünü ve dünya çapında tanınır olduğunu bir kez daha görmek bizi çok memnun ve 2011 için motive etti” diye konuştu.

  BULUŞMA ORTAMI

  IF WEDDING FASHION İZMİR’in sektörün en fantastik ve görsel açıdan en zengin fuarı olarak nitelendirildiğine dikkat çeken İşleyen, “Ayrıca Avrupalı gelinlik üreticileri fuarımızı Ortadoğu’daki alıcılarla buluşma platformu olarak görüyor. Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri arasında bir köprü görevi görmesi fuarımızın cazibesini ve iş hacmini artırıyor. Fuara geçen yıl katılan firmaların tamamına yakını fuarda bu yıl da yer almak için talepte bulundu” diye konuştu.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı