Ege Haberleri

  Türk kuru meyvelerini Çinli gazeteciler tanıtacak

  İZMİR (DHA)
  26.10.2015 - 14:40 | Son Güncelleme:

  İHRACATÇI Birlikleri Kuru Meyve Tanıtım Grubu, hedef pazar olarak belirlediği Çin'in en önemli basın mensupları ve blogger'larından oluşan 5 kişilik bir heyeti Türkiye'de ağırladı.

  Kuru Meyve Tanıtım Grubu tarafından yapılan program çerçevesinde, 21 Ekim tarihinde ülkemize gelen ve İzmir'de bir üzüm işletmesini ziyaret eden misafirler öğle yemeğinde geleneksel Türk lezzetleri ile tanıştıktan sonra akşam da kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm ve antep fıstığı ile hazırlanan yemek ve tatlıların tadına baktı. İncir ve kayısı işletmesi de ziyaret eden Çinli gazeteciler ve yazarlar, daha sonra Aydın'a giderek İncir Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Enstitü'nün kuru incir bahçelerini ziyaret eden misafirler dalından topladıkları incirlerin tadına baktı.
  Araştırma İstasyonu sonrasında Efes'e giden misafirler akşam ise Tanıtım Grubu Başkanı Osman Öz, Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürcan Şen ve Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Bilge Göksan, Rafael Çikurel ve Eli Alharal'ın ev sahipliğinde düzenlenen akşam yemeğine katıldı. Çin'i 2015 yılında hedef pazar olarak seçtiklerini belirten Osman Öz, "Gelen gazeteciler Çin'de son derece popüler milyonlarca takipçisi olan kişiler. Yazacakları yazılarla, yapacakları yemek programlarıyla Çin'deki pazar payımızın arttırılmasına önemli katkılar sağlamalarını bekliyoruz. Çin'i sektörümüzün 2023 için belirlediği 3 milyar dolar ihracat hedefinde önemli katkı sağlayacak ülkelerden biri olarak görüyoruz" dedi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı