Ege Haberleri

  Türk kahvesini dünya tanıyacak

  Cihan DURAK- DHA
  18.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İLK şubesini 2009 yılında Bornova’da açan Kahve Deryası, markalaşma yolunda ilerliyor.

  İzmir’in çeşitli ilçelerinde zincire 4 halka ekleyen Kahve Deryası, İstanbul Tuzla şubesinin ardından yurtdışına açılma kararı verdi. Hollanda’nın Zowell kentinde açılacak şubeyle, Türk kahvesinin ve misapirverliğinin dünyaya tanıtılması hedefleniyor.

  Zincirin kurucularından Murat İşlek, Kahve Deryası markasını tüm dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini söyledi. Hollanda’nın ardından Belçika, Almanya ve Türk Cumhuriyetleri’nde frachising yöntemiyle şube açmak için kolları sıvadıklarını anlatan İşlek, “Markamızı bütün Avrupa’ya yaymak istiyoruz. Tabii bu noktada asıl hedefimiz Türk kahvesi ve misafirperverliğini dünyaya tanıtmak. Yurtdışından gelen iş adamları bir şubemize kahve içmek için uğramış, hizmeti, konseptimizi ve kahvelerimizi çok beğenmiş. Sonra bizimle bağlantıya geçtiler. Hollanda’ya davet ettiler. Orada görüşmeler yaptık. Daha sonra ise Zowell kentinde Kahve Deryası açılması konusunda anlaşmaya vardık” dedi.

  Yurtdışına 3 şube

  Yurtdışında Türk kahve kültürünü tanıtmak için çaba sarfedeceklerini dile getiren İşlek, “Biz konseptimize güveniyoruz. Diğer firmalara oranla daha kurumsal bir yapımız var. Belli standartlarımız var. Kaliteden hiçbir zaman ödün vermiyoruz. Mağazalarımızda satılan tüm ürünleri anlaşmalı olduğumuz bir firma üretiyor. Yani sadece içecek satan bir firma değiliz. Hizmetizle mekanın dizaynı ve çalışanın sıcaklığı ile farkımızı ortaya koyuyoruz. Türk kahvesini dünya kahveleri literatürüne sokacağız. İki yıl içinde yurtdışında frachising ile 10 şube daha açacağız. Ülkemizde ise çok sayıda kentimizde şubelerimizi açmak için anlaşma yaptık. Kısa süre sonra tüm ülke markamızı yakından tanıyacak” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı