Ege Haberleri

  Turizmde yeni bir rota

  Hürriyet Haber
  14.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye’de düzenlenen bir fuara ilk kez katılan komşu ülke Ermenistan’ın Seyahat Acenteları Birliği üyesi Yeghishe Tanashyah, Travel Turkey’de işbirliği önerisinde bulundu.

  Ermenistan ve çevre ülkelerin turizm potansiyeli açısından birlikte hareket etmesi gerektiğini savunan  Ermenistan’ın Seyahat Acenteları Birliği üyesi Yeghishe Tanashyah, bölgesel işbirliği olanakları ve yeni rotalar başlığı altında Ermenistan - Gürcistan ve Azerbaycan adını taşıyan bir sunum yaptı. Tanashyah, Travel Turkey’in düzenlendiği 1 Nolu Hol Toplantı Salonu’ndaki konuşmasında Türkiye’deki tur operatörleriyle işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti.
  15 günlük paketler
  Birlikte çalışmak proje üretmek, yeni destinasyonlar bulmak, bunları desteklemek istediklerini söyleyen  Tanashyah sözlerini söyle sürdürdü: “Birlikte çalışmak proje üretmek, yeni destinasyonlar bulmak, bunları desteklemek istiyoruz. Ermenistan turizmi her yıl yüzde 20’lik bir artış gösteriyor. Bu yıl krize rağmen ocak ve eylül aylarında yüzde 9.7’lik bir artışımız oldu. Turizm dünya genelinde kötü bir sezon geçirmesine rağmen biz bundan etkilenmedik. Türkiye ile her geçen gün iyileşen ilişkilerin turizmde de etkili olacağına inanıyorum. Özellikle 15 günlük paket olarak düşündüğümüz Ermenistan - Gürcistan -Azerbaycan hattına Türkiye’yi de eklemek amacındayız. Travel Turkey’de bunla ilgili girişimlerde bulunduk.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı