Ege Haberleri

  Turizmciler İzmir buluşmasına hazır

  Hürriyet Haber
  02.12.2009 - 20:11 | Son Güncelleme:

  İzmir’de 10-13 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan Travel Turkey İzmir Fuarı, yerli ve yabancı turizm profesyonellerini biraraya getirecek.

  İZFAŞ, Hannover Messe International ve TÜRSAB’ın birlikte gerçekleştirdiği, Türkiye’nin tek “incoming fuarı” Travel Turkey İzmir, 2010 turizm sezonunun başladığı yer olacak. Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nın tüm hollerinde birden gerçekleşecek olan fuarda, 2010 sezonuna ilişkin bağlantılar kurulacak; fuara 15 ülke, 50 ilden 360 firma katılacak. Bu yılki fuara ülkemizden Denizli, Bosna Hersek Cumhuriyeti’nden Saraybosna Kantonu fuar partneri statüsüyle katılacak. 10-13 Aralık 2009 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarı, ülkemize yurtdışından turist getiren turizm acentelerinin temsilcileri de özel davetli -Hosted Buyer- olarak ziyaret edecek.
  10 Ülkeden Satın Alma Heyeti
  Geçtiğimiz yılki organizasyonda 250 Hosted Buyer konuğu ağırlayan fuar, bu yıl aynı uygulamayı devam ettiriyor. Türk Hava Yolları ve Hilton İzmir destekleriyle gerçekleştirilen Hosted Buyer Programı çerçevesinde, özel konuk statüsüyle fuara davet edilen yabancı turizmcilere, fuar kapsamında düzenlenecek workshop programlarıyla, Türk turizmcilerle buluşma, bağlantı kurma olanağı sağlanıyor. Ancak Travel Turkey İzmir, bu yıl yeni bir satın alma çalışması daha başlatıyor. Slovenya, Yunanistan, Libya, Hırvatistan, İran, Sırbistan, Bosna Hersek, Suriye, Rusya ve KKTC’den satın alma heyetleri konaklama ve ulaşım masrafları karşılanarak İzmir’e getiriliyor.

  Heyetlerin programı

  Bu yıl yapılacak bir başka yeni uygulama ise Türkiye’deki turizm profesyonellerine yönelik olarak düzenlenecek ‘Turizm Heyetleri Programı.’ Turizm sektörünün nabzını tutan Bodrum, Marmaris, Çeşme, Fethiye, Kuşadası, Didim, Antalya, Side, Kapadokya, Denizli, Afyon, Balıkesir gibi merkezlerden, bölge ticaret oda ve birlikleri aracılığıyla davet edilen turizm heyetlerinin fuarı ziyaret etmesi planlanıyor. Böylece turizm sektörüne yeni lokasyonlar kazandırmak ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak için yola çıkan Travel Turkey İzmir, bu yıl temel amacına bir adım daha yaklaşıyor.Travel Turkey İzmir’in önceki yılki partnerleri KKTC ve Trabzon olmuş; 324 firma katılmış ve 12 bin 534 kişinin ziyaret ettiği fuara 35 ülkeden, sektöre yön veren turizm profesyonelleri gelmiş ve İzmir’de çeşitli temaslarda bulunmuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı