Ege Haberleri

  Turizmciler 9 günlük tatilden memnun

  Ediz VERDİOĞLU / DİDİM (Aydın), (DHA)
  19.09.2015 - 15:17 | Son Güncelleme:

  DİDİM Turizm Derneği Başkanı Ercüment Alkaner, Kurban Bayramı için kamu çalışanlarının tatil süresinin dokuz güne çıkarılmasının turizm sektörüne hareket getirdiğini söyledi.

  Okulların açılmasının bayram sonrasına ertelenmesinin ardından bayram tatilinin de dokuz güne çıkarılması, bu yıl sıkıntılı bir sezon geçiren turizmcileri memnun etti. Tatil süresinin dokuz gün olarak açıklanmasının ardından hareketliliğin başladığını belirten Didim Turizm Derneği Başkanı Ercüment Alkaner, tatilin uzatılmasının sevindirici bir gelişme olduğunu dile getirerek, kararın turizmcileri memnun ettiğini ifade etti.

  Kış sezonuna girmeden önce bayram tatilinin turizme fayda sağlayacağını vurgulayan Alkaner, "Bayram öncesinde tatile çıkamayanlar üç günlük sürenin eklenmesiyle, tatile çıkma imkanı bulacak. Çevre illerden misafirlerimizi bekliyoruz. Okullarında geç açılması sebebiyle bölgesel hareketlilik bekliyoruz. Dokuz günlük bayram tatili bölgesel hareketliliğe neden olacaktır. Otelcilere de doluluk sağlama fırsatı sağlayacaktır. Zaten bu son tatil, bundan sonra kış aylarına giriyoruz" dedi.

  "TAŞIMA SEKTÖRÜNDE DE HAREKETLİLİK"

  Öte yandan; taşıma sektöründe de hareketlilik arttı. Didim Seyahat Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Savaş Cengiz, otobüs sektöründe araçların tam dolu oranına geldiğini belirterek, "Bayramda vatandaşlarımız mağdur olmasın diye ek seferler koyduk. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'dan seferlerimize yoğun rağbet var. Bayram tatilinin başladığı 18-19 Eylül tarihlerindeki tüm seferlerimiz doldu. Ayrıca tatil sonu olan 26-27 Eylül tarihlerindeki Didim'den İstanbul, Ankara ve İzmir'e olan seferlerimiz şimdiden doldu. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için ek seferler de düzenleniyoruz. Tatilcilerin dönüş biletlerini de şimdiden almalarını tavsiye ediyoruz" deyi konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı