Ege Haberleri

  Turist bekleme dönemine son

  Yaşar ANTER / BODRUM (DHA)
  16.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere’de düzenlenen dünyanın en önemli turizm fuarlarından kabul edilen “World Travel Market” Bodrum’a umut oldu. 30 turizmci, “Tanıtımlar ve faaliyetler daha da artacak. Artık turistin ayağına gideceğiz” dedi.

  İNGİLTERE’nin başkenti Londra’da 9-12 Kasım tarihleri arasında düzenlenen ve dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olan “World Travel Market” Bodrum’a umut oldu. Londra’daki fuara, Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) ve Bodrum Belediye Başkanı DP’li Mehmet Kocadon ile Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt’un yanı sıra 30 turizmci katıldı. Fuarı bu yıl 155 ülkeden 5137 profesyonel yöneticinin ziyaret ettiği belirtildi. Bodrum’un özel bir standla katıldığı fuarda yapılan çekilişte, 2540 kişi arasından belirlenen 14 İngiliz çift, Bodrum’da 1 hafta bedava tatil kazandı. Talihli çiftlerin Bodrum’daki Kefaluka, La Blanche, Kervansaray, Samara, Magnific, Dedeman, Paloma, The Gren House, Parkım Ayaz, Serhan, Ayaz Aqua, Seray, Palm Garden ve Royal Asarlık Beach otellerinde konaklayacağı bildirildi.
  Bodrum tarihi anlatıldı
  Kültür ve Turizm Bakanlığı ve BOYTAV tarafından Londra’nın ünlü mekanlarından Sketch’de 9 Kasım gecesi verilen özel davete ise dünyanın en önemli turizm yayınlarının editör ve yazarları katıldı. Dünyanın turizm konusunda önde gelen gazetecilerinin yanısıra İngiltere Turizm piyasasının önemli yöneticileri, davete ev sahipliği yapan Turizm Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ve Başkan Kocadon’dan önümüzdeki sezonla ilgili bilgiler aldı, rezervasyonlar için ön çalışma yaptı. Gecede 360 derecelik özel projeksiyon sistemi ile fotoğraf sanatçısı Oğuz Hamza’nın özel fotoğraflarından oluşan ve Bodrum’un tarihi, turistik ve guletlerini anlatan özel slayt gösterisi sunuldu.

  10 fuara katılacağız

  Londra Turizm Fuarı’nın çok verimli geçtiğini belirten Başkan Mehmet Kocadon şunları söyledi: “Amacımız tüm dünyaya Bodrum’u en iyi şekilde tanıtmak. Turist bekleme dönemi bitti. Ürünümüzü tanıtmak için gelecek turistin ayağına biz gitmeyi kararlaştırdık. Düzenlediğimiz özel Bodrum etkinlikleri fuarda en çok ilginin Bodrum standına olmasını sağladı. Bu yönde çalışmalarımıza devam ederek, Bodrum’u hak ettiği yere getireceğiz. 2010 turizm sezonu ile katılacağımız 10 turizm fuarında yapacağımız tanıtımlarla ilçemize gelen turist sayısını 1,5 milyonun üzerine çıkmasını hedefliyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı