GeriEge Tüp mide ameliyatıyla 55 kilo verdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tüp mide ameliyatıyla 55 kilo verdi

Tüp mide ameliyatıyla 55 kilo verdi
refid:29613192 ilişkili resim dosyası

İZMİR'de fazla kiloları yüzünden sağlık sorunları yaşayan 25 yaşındaki Sinem Alişer, Egepol Hastanesi'nde geçirdiği tüp mide ameliyatının ardından 7 ayda 55 kilo vererek 140'tan 85'e indi.


Geçmişte kiloları yüzünden istediği kıyafetleri alamayan, kiloları yüzünden hareketleri kısıtlanan, sosyal yaşamda büyük sorunlar yaşayan Sinem Alişer'e, Özel Egepol Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr Ersin Aksu tarafından tüp mide ameliyatı yapıldı. Ameliyat sayesinde, fiziksel ve moral açıdan büyük bir değişim yaşayan Alişer, 7 ayda 55 kilo vererek 140 kilodan 85'e indiğini söyledi. Ameliyata karar vermenin kendisi için kolay olmadığını anlatan Alişer, "Çünkü basına yansıyan bazı olumsuz örnekler beni korkutuyordu. Daha sonra tüp mide ameliyatı geçiren bir yakınımın önerisiyle Egepol Hastanesi'nde Op. Dr. Ersin Aksu ile tanıştım. Bana gelecekte daha sağlıklı bir yaşama kavuşmam için mutlaka kilo vermem gerektiğini söyledi. Şu anda iyi ki ameliyat olmuşum diyorum. Kendime olan güvenim arttı. Artık hem sosyal olarak hem de fiziksel anlamda çok daha rahatım. Beni görenler tanımakta zorlanıyor; kilo vermeye de devam ediyorum. Yıl sonuna kadar 25 kilo daha vererek 60 kiloya düşmeyi hedefliyorum" dedi.


"UÇAKTA KOLTUĞA SIĞAMIYORDUM"
Geçmişte uçağın koltuğuna otururken çekindiğini anlatan Sinem Alişer, "Kemeri bağlayabilecek miyim diye endişe yaşıyordum. 3 kat merdiven çıktığımda nefes nefese kalıyordum. Bir oturuşta 2 gevrek ve birkaç boyoz yiyordum. Şimdi bir gevreği gün sonuna kadar bitiremiyorum. Artık çok daha aktifim. İstediğim kıyafetleri alabiliyorum. İnsanların bana olan yaklaşımı bile değişti" diye konuştu.


TÜRKİYE'DE 2 MİLYON OBEZ VAR
Özel Egepol Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr Ersin Aksu da Türkiye'de 2 milyon civarında obez olduğunu ve bu rakamın yalnızca 20 bin kadarının operasyon geçirdiğini ifade etti. Aksu, "Obezitede tüp mide, mide küçültme ve bağırsak kısaltma gibi ameliyatları uyguluyoruz. Sinem Alişer'in geçirdiği ameliyatların ardından midesinin yüzde 80'ini başarılı bir ameliyatla aldık. Laparoskopi yöntemiyle gerçekleştirilen operasyonun ardından Sinem bir hafta boyunca sıvı gıdalarla beslendi. Daha sonra normal beslenme düzenine döndü. Ameliyatın ardından asitli içecekler ve yemeğin önünden sıvı tüketimini önermiyoruz. Bu ameliyatın 16 - 65 yaş aralığındaki insanlar için yapılması uygun" dedi. Dr. Aksu, obezite ameliyatları olmak isteyenlerin mutlaka uzman hekim ve hastane tercihi yapması gerektiğini sözlerine ekledi.


OBEZİTE İÇİN ÖZEL BİRİM
Obeziteyle mücadele etmek amacıyla Egepol Hastanesi bünyesinde "Obezite Birimi" bulunduğunu kaydeden Özel Egepol Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr Ersin Aksu "Egepol Obezite Birimi'nde alanlarında uzman, genel cerrah, psikiyatrist, iç hastalıkları uzmanı, kardiyolog, gastroenterolog, göğüs hastalıkları uzmanı, anestezi uzmanı ve diyetisyenden oluşan bir kadro bulunuyor. Obezite tedavisi bir ekip işidir. Sadece cerrahi müdahale yeterli değildir. Ameliyatın ardından uzman hekimler gözetiminde tedavi süreci devam etmektedir. Hastanemizde bütün vakalarımızdan çok başarılı sonuçlar alıyoruzö dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle