Ege Haberleri

  Tüm olasılıklar değerlendirildi

  Taylan YILDIRIM / İZMİR
  26.12.2014 - 01:18 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de, Paramedik Günü'nde, 112 acil yardım ekiplerinde görev yapan paramedikler, trafik kazasından, rafineri patlamasına, yüksekten düşmeye kadar karşılaştıkları tüm yaralanma olaylarına karşı eğitim tatbikatı düzenledi. Nefes kesen tatbikatı, üniversitede eğitimleri devam eden paramedik adayları da izledi. Pramedik Derneği Basın Komisyon Başkanı Ebru Dede, bu faaliyetlerini, Diyarbakır'daki kazada hayatını kaybeden meslektaşları Duygu Duman'a ithaf ettiklerini söyledi.

  Tüm olasılıklar değerlendirildi
  Doktorların 112 acil yardım ekiplerinden çekilmelerinin ardından artık bu alanda paramedikler görev almaya başladı. Acil yardım eğitimi aldıktan sonra bu göreve atanan paramedikler, Paramedik Günü için hem eğitim tatbikatı hem de yarışma düzenledi. Gece gündüz özveriyle görev yapan paramedikler, tatbikatlarını, Buca Toros Afet Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirdi. Vatandaşlara da açık olan tatbikatta, trafik kazasından, rafineri patlamasına, yüksekten düşmeye kadar karşılaşılan tüm yaralanma türlerine göre tatbikat yapıldı.
  Tüm olasılıklar değerlendirildi
  Nefes kesen tatbikatı, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Şifa Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi ve Adnan Menderes Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Paramedik Bölümü öğrencileri de, gelecekle ilgili deneyim kazanmaları adına izleme imkanını elde etti.
  Tüm olasılıklar değerlendirildi
  PARAMEDİKLER YARIŞTI
  İzmir Paramedik Derneği'nin düzenlediği etkinlikte, tatbikatın yanı sıra paramedikler arasında yarışmalarda düzenlendi. Paramedikler, rafineri patlaması, trafik kazası ve yüksekten düşme gibi olaylarda yaralananlara ilk müdahale ile bunların güvenli şekilde taşınması katagorilerinde yarıştı. Bu yarışmalara paramadik öğrencileri de katılma imkanı elde etti. İzmir Pramedik Derneği Basın Komisyon Başkanı Ebru Dede, bu faaliyetlerini, Diyarbakır'daki kazada hayatını kaybeden meslektaşları Duygu Duman'a ithaf ettiklerini söyledi.
  Tüm olasılıklar değerlendirildi
  Zor şartlarda görev yaptıklarını ama yine de gelecekte aralarına katılacak olan meslektaşlarına iyi bir rol model olmak istediklerini anlatan Dede, "Alanda çalışan paramedikler olarak, yaralı ve durumları acil olan insanları yaşamda tutabilmek için çaba gösteriyoruz. Özveriyle görev yapıp, onlara hayata bağlamak için çabalıyoruz. Zor şartlarda çalışıyoruz. Zaman zaman şiddete de maruz kalıyoruz ama tüm bunlar bizleri, bu çalışma azminden yıldırmıyor. Bunun için tatbikatı vatandaşlara açık olarak yaptık. İstedik ki onlarda, ne kadar emin ellerde oldukarını nasıl bir eğitimden geçtiğimizi görsünler" dedi.
  Tüm olasılıklar değerlendirildi

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı