Ege Haberleri

  Tuluyhan konseri Sabancı’da

  Hürriyet Haber
  27.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Valiliği'nce düzenlenen inanç turizmi programı kapsamında bugün konser verecek olan Tuluyhan Uğurlu, Karaca Otel'de yapılan tanıtım kokteylinde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Kokteylde Vali Yardımcısı Mustafa Tamer de bulundu.

  IŞIĞI daima batıdan önce gören Anadolu'nun tüm dünyayı aydınlatan merkez olduğunu belirten Uğurlu, ‘‘İzmir, tarihi, kültürel ve sosyolojik açıdan önemli yere sahip. Kentin kendine özgü değerler üzerinde yoğunlaşmasına imkan yaratılmalı'' dedi.

  Kültüre sağlam renklilik

  MUSTAFA Tamer de, inanç turizmi için yoğun çaba harcandığını belirterek, ‘‘Herşeyden önce İzmir'e kent kimliği kazandırmaya çalışıyoruz. Özellikle kültürel altyapınının sağlamlaştırılıp renklilik kazandırılması, çalışmalarımızın temel taşını oluşturuyor'' diye konuştu.

  TULUYHAN Uğurlu, Sabancı Kültür Merkezi'ndeki konserine adını veren ve Düzce depremi için yaptığı ‘‘Şehrin Gözyaşları'' ve 2000 yılı için yazdığı ‘‘Mukaddes Doğu'nun Mabedleri'' eserlerini ilk kez seslendirecek. 19 bölümden oluşan eser, mabedlerin bulunduğu yerlerin müziklerinden izler taşıyor.

  YARDIM amaçlı konser bugün saat 19.00'da Sabancı Kültür Sarayı'nda yapılacak. Tam biletler 7.5, öğrenci bileti ise 5 milyon liradan satılıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı