Ege Haberleri

  Trafik’te Şok

  Hürriyet Haber
  12.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Menemen Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Başkomiser Abdullah Tüzün ile 8 memuru, müfettiş soruşturması kapsamında açığa alındı. Tüzün hakkında bir dizi suçlama bulunduğu öğrenildi.

  3 YILDIR Menemen'de görev yapan ve trafik denetlemelerinde özellikle alkollü sürücülerin korkulu rüyası haline gelen Başkomiser Abdullah Tüzün, hakkındaki iddialar nedeniyle bir ay önce görevinden alınıp İzmir Trafik Tescil Şubesi'ne gönderildi.

  MÜFETTİŞLER, iddialarla ilgili incelemeleri sürdürüp çok sayıda vatandaş ve polisin ifadesini aldı. Sonunda Tüzün'ün açığa alınması kararlaştırıldı. Tüzün'le birlikte görev yapan polis memurları Kasım Türker, Onur Karakaya, Ali Altay, Halil Okçu, İsrafil Ertaş, Mustafa Özer, Murat Kart ve Hilmi Yalçın da açığa alındı. Bu memurların Menemen İstasyonu'nda kontrola çıkan ekiplerin amir vekilleri olduğu öğrenildi.

  HAKKINDA yazılı şikayetler de bulunan Tüzün'ün, mal varlığının aşırı arttığı, bazı kamyon şirketlerinin araçlarına ceza yazılıp, bazılarına yazılmayıp kayırıldıkları, çok sayıda kişiden bağış alınıp amirlik binasının lüks döşenmesi, görevli personelinin arasında ayrım yapması gibi iddialarla suçlandığı belirtildi. Tüzün, yalnızca ‘‘Adalet er geç yerini bulur’’ derken, 9 görevlinin açığa alınması Menemen'de bomba etkisi yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı