Ege Haberleri

  Trafik eğitiminde yeni dönem

  Hürriyet Haber
  06.10.2015 - 11:54 | Son Güncelleme:

  Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, öğrencileri trafik konusunda bilinçlendirmek için 2010 yılından bu yana hizmet verdiği Altındağ MTK'daki Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda yeni döneme başladığı, 50'şer kişilik gruplar halinde verilen eğitimin ilk konuklarının Çiğli Maltepe İlkokulu öğrencileri olduğu belirtildi.

  Öğretmenleri eşliğinde piste gelen öğrencilere önce İzmir Emniyet Müdürlüğünce görevlendirilen trafik polisi tarafından teorik eğitim verildiğinin anlatıldığı açıklamada, bu eğitimin ardından çocukların, trafikte karşılaşabilecekleri senaryoları akülü araçları kullanarak canlandırdığı ifade edildi. Açıklamada, trafik lambaları, levhalar ve yaya geçitleri ile gerçeğini aratmayan pistte teorik olarak öğrendikleri bilgileri uygulamalı olarak hayata geçiren öğrencilerin, aynı zamanda ilk kez araç kullanmanın heyecanını yaşadığı bildirildi.


  Trafik eğitiminde yeni dönem

  Trafik konusunda eğlenirken bilinçlendirilen öğrencilere eğitim sonunda hem sertifika hem de eğitimde öğrendiklerini unutmamaları için üzerinde trafik işaretlerinin yer aldığı çeşitli hediyeler verildiğinin ifade edildiği açıklamada, eğitimlerden 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin yararlandığı, bu yıl 12 bin çocuğa trafik eğitimi verilmesinin hedeflendiği kaydedildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı, 2 bin 350 metrekarelik alanındaki trafik eğitim pisti, 250 metrekarelik kapalı alan içinde ise 50 kişilik eğitim binasından oluşuyor. 38 adet sinyalizasyon sistemi, 150 adet trafik işaret levhası kullanılarak donatılan Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda yatay ve düşey trafik işaretlemeleri de yer alıyor. Parkta 5 ile 14 yaş gruplarının kullanabileceği toplam 11 adet araba ile çocuklar trafik kurallarını öğreniyor.
        

  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı