Ege Haberleri

  Toprak'tan teşekkür

  Hürriyet Haber
  07.09.2013 - 02:01 | Son Güncelleme:

  Vali Toprak Fuar'da tüm firmalara teşekkür etti.


  İZMİR Valisi EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanı Mustafa Toprak, bu yıl 82'nci kez düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'nda EXPO stantlarına gösterilen ilgiden, halkın süreci sahiplenmesinden mutlu olduklarını söyledi.
  İzmir Valisi EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanı Mustafa Toprak, yabancı ülke stantlarını ziyaret ederek, ülke temsilcileriyle İngilizce sohbet etti. Kentin EXPO 2020 adaylığı için destek istedi. Cumhuriyetin kuruluşuyla birlikte fuarcılık geleneğinin İzmir'de başladığını, Türkiye'nin en büyük sosyal, kültürel, ticari buluşmalarının burada yaşandığını belirten Vali Toprak, “Fuarcılık denince akla İzmir gelir, kentin EXPO 2020' ye aday olması da bu köklü geleneğin, birikimin ve deneyimin sonucudur. EXPO 2020 İzmir Genel Sekreterliğimizin Lozan meydanında ve 2. Hall de açtıkları özel tasarımlı stantlarımıza fuar ziyaretçilerinin gösterdiği ilgi bizi, kentin EXPO 2020 yolculuğuna emek verenleri motive etmiştir, güç katmıştır. İzmir'deki meslek ve sivil toplum örgütlerine kamu kurumlarına fuar yönetimine, kent halkına, katılımcı 1.125 firmaya ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.
  Vali Toprak “fuara katılan 63 ülkeyle görüşmeler gerçekleşti. Aralarında katılımcı ülke bakanlarının, bakan yardımcılarının olduğu 10 ülkeden 16 EXPO delegesine resepsiyon verdik. İzmir'e dokunan, kenti insanını, sosyal yaşamın zenginliğini gözlemleyen delegelerin etkilendiğini görüyoruz” dedi

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı