Ege Haberleri

  Topraktan hazine çıktı

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  08.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hırsızın gösterdiği yerde metal dedektörlerle yapılan aramalarda, toprak altına saklanmış 600 bin liralık külçe altın, cumhuriyet altını ve bilezikler ele geçirildi.

  İZMİR’in Narlıdere ilçesinde, şüphe üzerine durdurulan ve üzerinden altın çıkan Ahmet Turan Küpeli, çaldığı altınları iki ayrı çukura gömerek sakladığı ortaya çıktı. Geçen salı akşam saatlerinde Mithatpaşa Caddesi üzerinde devriye gezen polis ekipleri, motosikletiyle gezerken hareketlerinden şüphelendikleri bir kişiyi durdurdu. Polise verdiği kimliğin sahte olduğunun saptanınca gözaltına alınan kişinin 40 yaşındaki Ahmet Turan Küpeli olduğu belirlendi. Üzerinden de çalıntı altınlar çıkan Ahmet Turan Küpeli, hırsızlık yaptığını çaldığı altınları da, Urla ilçesinde boş araziye gömdüğünü ileri sürdü.
  Bunun üzerine Ahmet Turan Küpeli’nin gösterdiği yerde yapılan aramada altın takı setleri bulundu. Aynı arazi üzerinde metal dedektörlerle araştırmalarını genişleten polis ekipleri, ikinci bir yer daha tespit etti. Polisin aramalarının ardından aralarında külçe altın, cumhuriyet altını ve bileziklerin de olduğu yaklaşık 600 bin TL değerindeki 5 kilo altın ele geçirildi. Ahmet Turan Küpeli’nin sakladığı yerde bez ve poşet içerisinde bulunan altınların sahiplerinin belirlenmesi için polisin araştırmalarının devam ettiği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı