Ege Haberleri

  Tıp dünyası

  Hürriyet Haber
  26.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hazırlayan Nesrin COŞKUN

  Makam odası yetmedi

  SAĞLIK Müdürlüğü yeni binasına taşındı. En küçük memurdan en üst düzeydeki amire kadar çalışanlar eski binadaki sıkış tepiş odalardan, eski püskü mobilyalardan kurtulup, ferah, şık mobilyalarla döşenmiş çağdaş çalışma ortamına kavuşmanın keyfi içinde. Ama bu keyif herkes için sözkonusu değil. Nedenine gelelim...

  BİLİNDİĞİ üzere müdür yardımcısı enflasyonu devam ediyor. Gerekçesiz görevden alınanlar mahkeme kararıyla dönünce yerlerine atananlarla birlikte sayıları 18'e yükseldi. Müdür Dr. Gür Ustaoğlu, müdürlüğün bu kadar yardımcıya ihtiyacının olmadığını, ekibini kurmak istediğini belirterek, hepsinden istifalarını istemişti, veren çıkmadı.

  USTAOĞLU, 11 müdür yardımcısı standart kadrosuna göre makam odası düzenlenen yeni binada kimi nereye oturtacağının hesaplarını nasıl yaptı bilemem. Ama ilk günden makam odası krizi patlak verdi. Çünkü mahkeme kararıyla göreve en son dönen Dr. Aydın Piyancı ile Dr. Lütfiye Coşkun'a oda verilemedi. İki müdür yardımcısı açıkta kaldı. Birkaç gün önce de Dr. Cengiz Balaban yargıdan zaferle dönenler kervanına katılıp müdür yardımcısı olarak arkadaşlarının arasına katıldı. Makam odası ihtiyacı üçe çıktı. Sağlık Müdürlüğü'nde alt katlar keyif içinde ama en üst katta huzur olduğunu söylemek çok zor.

  HEKİMLERİN 1997 BİLDİRGESİ’NDEN

  ÜLKEMİZİN gereksinimlerine uygun sayı ve özellikte, nitelikli hekim yetiştirilmelidir.

  ‘HEKİMİ enflasyonuna son, tıp fakültelerinde nitelikli eğitim’

  Sağlık dilekleriyle

  SAĞLIKLA: 2001'i, yeni bir yüzyılı yepyeni umutlarla, heyecanla, coşkuyla karşılamaya hazırlanıyoruz. Bayram tatiliyle birleşince yeni yıl kutlamaları erkene alındı. Nitekim rahatsızlıkları nedeniyle eğitimlerini tedavi gördükleri Ege Üniversitesi Hastanesi'nin İlköğretim Okulu'nda sürdüren çocuklar yeni yılı birkaç gün öncesinden Muhittin Erel Anfisi'nde düzenlenen eğlence programıyla kutladı. Noel Babalı kutlamada, dans edip şarkılar söyleyen çocukların yeni yıl dileği, sağlık oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı