Ege Haberleri

  Tezgahı kalkan pazarcı patladı

  İlker KILIÇASLAN, (DHA)
  10.02.2011 - 20:51 | Son Güncelleme:

  Salı Salı Pazarı’nda sokak aralarında tezgah kuran tuhafiyecilerin eski hal binasının yerine taşınması için belediye meclis salonunda kura çekildi.

  Pazarcılar Odası’nın gerçekleştirdiği kura çekimi için güvenlik önlemi alındı.Ancak salonun önüne gelen ve kaldırılan Perşembe Pazarı’nda tezgah açan bir grup tepkilerini dile getirdi. 20 yıldır tezgah açtığını, pazarın kaldırılmasıyla  mağdur olduğunu belirten Ünsal Karakaya küfürlü konuşunca, İl Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürü Sezgin Koral müdahale etti.

  Polis engel oldu

  30 yıldır tezgah açtığını belirten Mehmet Şerif Kılıç da esnafın görüşü alınmadan pazarı kaldırdıklarını belirterek, “Bize Salı Pazarı’nda yer göstersinler. Belediye başkanı mağduriyetimizi gidersin” dedi.Bu arada noter gözetiminde kura çekilerek 247 tuhafiyecinin Salı Pazarı’ndaki yeni yerleri belirlendi. Kura çekiminin ardından salondan çıkan Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener ve yönetim kurulu üyeleri, dışarıdaki esnafla konuşmak istedi. Ancak Mehmet Şerif Kılıç ve  bazı pazarcılar, Şener ve yönetim kurulu üyelerinin üzerine yürüdü. Pazarcıları zabıta ekipleri ve polisler engelledi. Zabıta aracına güçlükle bindirilen Şener ve yönetim kurulu üyeleri belediyeden uzaklaştırıldı. Emniyet ekipleri sinirli olan pazarcı esnafını dağıttı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı