Ege Haberleri

  Teröre lanet şehide gözyaşı

  Osman Nuri BOYACI - Ramazan ÇETİN DENİZLİ, (DHA)
  20.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ’de Atatürk Caddesi’ndeki 20 kadar esnafın, Hakkari Çukurca’daki PKK terörünü protesto etmek amacıyla başlattığı yürüyüş vatandaşların da katılımıyla yaklaşık bin kişilik eyleme dönüştü.

  İşyerlerine Türk Bayrağı asan ve kepenklerini indiren esnaf, tekbir getirip, PKK terörünü lanetleyen sloganlar atarak Çınar Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüş, yoldan geçen vatandaşların da katılımıyla kalabalıklaştı. Gruba bazı vatandaşlar ve kadınlar da alkışlarla ve Türk bayraklarıyla destek verdi. Bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

  Topluluk adına basın açıklaması yapar avukat Halil Sarı, hukuk tanımaz terörü lanetlediklerini söyledi, “Güzel bir gelecek bombalarla değil, bölücülüğe dur demekle, kardeşlikle kurulur. Kürt ve Türk kardeştir. Hepimizin ortak düşmanı, eli bombalı kan ve ölüm kusan terördür” dedi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hamdi Helvacılar da esnafın tepkisine Denizli halkının da evlerine bayrak asarak destek vermelerini istedi.

  Grup daha sonra İstiklal Marşı okuyup, terörü lanetleyen sloganlar atarak Gazi Bulvarı’ndan valiliğe, ardından Bayramyeri Meydanı’na kadar yürüdü. Eylem, burada yine İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla sona erdi. Emekli vatandaş Namık Yarış, “60 yaşındayım, bırakın ben de savaşayım. Bu terörü bitirin artık” diye tepkisini dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı