Ege Haberleri

  Tepkinizi sandıkta gösterin

  Hürriyet Haber
  02.05.2011 - 21:52 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel, BaşkanıAziz Kocaoğlu’nu partili avukatlarla ziyaret ettikten sonra İzmir’in infial halinde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

  “Bugün yine sabahın erken saatlerinde kapıyı sütçü değil polis çaldı. Derhal ikna edici bir açıklama bekliyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki İBŞB Türkiye’de en şeffaf yasalara en uygun anlayışla çalışan bir belediyedir. Sürekli olarak burada mülkiye müfettişleri var. danıştay denetimi vardır. Şu anda Büyükşehir Belediyesi’nin tüm şirketlerinde mali denetim sürmektedir. Daha geçen hafta iç denetim açısından İBŞB’yi Türkiye’de örnek göstermiştir. Dolayısıyla gizli saklısı hiçbir şeyi yoktur. Sayıştay denetimi, mülkiye müfettiş denetimi maliye denetimi neden yapılıyor?

  Herkesi yatıştırıyoruz

  Bunlar yapılıyorsa burada gerekli tespitler de vardır. Bu tespitleri açıklayın. Baskın düzenlemek için bizim açımızdan hiçbir neden yoktur. Baskını düzenleyenler açıklamayı kendileri yapmalıdır. Bütün izmir infial halindedir. Herkesi yatıştırıyoruz. Herkes İBŞB’nin, nasıl çalıştığını çok iyi biliyor, sahip çıkmak istiyor bu infiali önlüyoruz. Bir sıkıntıya neden olmak istemiyoruz. Polis gerekli incelemelerini mahkeme kararına uygun olarak yargıya teslim ettikten sonra yargıya güveniyoruz. Bu baskınların zamanlaması önemlidir. Uzun süredir Türkiye’de muhalif sesleri baskı altına almak susturmak için bu tür uygulamalar sürüyor. Medyada, özel şirketlere sürüyor ve mhp’li, chp’li belediyelere yönelik olarak sürüyor. Bilinsin ki bu 12 Haziran seçim sonuçlarını etkilemeye değiştirmeye yönelik bu tür operasyonlar kesinlikle ters tepecektir. izmir daha çok chp’li yerel yönetimler etrafında kenetlenecektir ve chp daha güçlü çıkacaktır. Sakin olun. 12 Haziran’da bunun cevabını sandıkta vein.

  Taşeronu nasıl bitirirsin

  Yüksel, sorular üzerine operasyonun İBŞB’nin taşeronlaşmayı bitirmesinden kaynaklanabileceğini öne sürerek, “Bizim bildiğimiz açık herhangi bir usulsüzlük ve yolsuzluk yoktur. İBŞB taşeronu bitirmiş tek belediyedir. Şimdi anladığımız kadarıyla yapılan araştırma da bu doğrultudadır. ‘Sen nasıl işçi haklarını korumaya yeltenirsin.’ izmir Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden biri taşeron ihalesini almış. Acaba buradan bir şey çıkar mı diye öküz altında buzağı aranmaktadır” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı