Ege Haberleri

  Teos Marina halkla buluşacak

  SEFERİHİSAR (İzmir), (DHA)
  02.09.2015 - 11:55 | Son Güncelleme:

  SEFERİHİSAR Sığacık’ta bulunan Teos Marina, yeni atanan yönetiminin aldığı kararla tel örgülerini kaldırarak kapılarını halka açtı.

  The Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından 2011’de Uluslararası Kalite Standartları çerçevesinde yüksek kalite bağlama, teknik, güvenlik, temizlik ve sosyal tesisleri ile "5 Altın Çıpa" kalitesinde hizmet veren marinalar arasına girmeyi başaran Teos Marina, 2012’de dünyadaki onuncu, Türkiye’deki ikinci ’5 Mavi Yıldız’lı marina olmaya hak kazandı. Denizde 480, karada 80, kanal rıhtımında ise 30 küçük tekne kapasitesiyle hizmet veren marinada, 2015 yılı Ağustos ayında yaşanan görev değişikliğiyle genel müdürlüğe atanan Fatih Dağıstanlı, halkın marinaya girişini engelleyen tel örgüleri sökerek, marinanın halkla buluşması için ilk adımı attı. Çalışmada, Seferihisar halkıyla ve ziyaretçilerle marinayı bütünleştirmek için teknelerin bulunduğu kıyı kesimi çitle çevirerek halkın marinaya girişini sağlayacak yürüyüş alanı açıldı.

  Teos Marina halkla buluşacak

  "SEFERİHİSAR VE MARİNA BÜTÜN OLMALI"

  Marina Genel Müdürü Dağıstanlı, hem yatçılara en iyi hizmeti sunmak hem de Sığacık ve Seferihisar bölgesinin gelişimine katkı vermek istediklerini söyledi. Dağıstanlı, "İlk adım olarak tel örgüleri kaldırarak halkımızın marinayla bütünleşmesi, denizciliği ve yatçılığı benimsemesini, daha çok sevmesini planladık. Ayrıca ticari alanlarımızda oluşturmak istediğimiz çarşı konseptiyle Sığacık’a nezih ve kaliteli bir alışveriş merkezi sunmayı planlıyoruz. Türkiye’nin tanınmış firmalarıyla görüşüyor, onları buraya çekmeye çalışıyoruz. Turizm açısından günden güne gelişen Seferihisar, marinasıyla birlikte bir bütün olmalı, ulusal ve uluslararası platformlarda adını duyurmalıdır" dedi.

  Teos Marina halkla buluşacak

  BELEDİYEYLE ORTAK ÇALIŞMA HEDEFİ

  CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ile de görüştüklerini ve birlikte ortaklaşa projeler planladıklarını söyleyen Dağıstanlı, "Yerel yönetim ve ilçenin en büyük yatırımcı firması olarak ortak çalışmalar yapacağız. Önümüzdeki günlerde MAR-BEL (Marina-Belediye) Sanat ve Kültür Merkezi’ni açmış olacağız. Kapımızı sanatseverlere açacağız ve belediyenin etkinliklerine de ev sahipliği yapacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı