Ege Haberleri

  Temzilik işini kadınlar denetleyecek

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
  03.09.2014 - 01:18 | Son Güncelleme:

  MANİSA Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çöp toplama işini devralan Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 220 personel ve 52 araçla yürütülecek temizlik işlerinin denetimini kadın idarecilere bıraktı.


  Yunusemre Belediyesi'nin Muradiye Mahallesi'ndeki şantiye alanında gerçekleşen törenle Temizlik İşleri Müdürlüğü hizmete başladı. Törene AK Partili Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, saha amirleri ve personel katıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü, 220 personel ve Yunusemre Belediyesi'ne geçen 52 araç ile iş başı yaptı. Devir teslim töreni öncesinde personele giysileri ve araçlar teslim edildi. Törende bir konuşma yapan Başkan Mehmet Çerçi, "Biz Yunusemre Belediyesi olarak 89 mahalleye hizmet veriyoruz. 200 binin üzerinde nüfusumuz var. Manisa'nın en büyük ilçesiyiz. Temizlik bizim için çok önemli. Temiz bir Yunusemre ve yeşil bir Yunusemre için halkımıza söz verdik" dedi.


  "TEMİZLİĞE BİR KADIN ELİ DEĞSİN"
  Belediye temizlik işlerini farklı bir konseptle yürüteceklerine dikkat çeken Başkan Çerçi, "Temizliğe bir kadın eli değsin' parolası ile yola çıkıyoruz. Kadınların gözü erkeklere göre daha farklıdır. Bizim temiz zannettiğimiz pek çok şey kadınların gözünde temiz olmayabilir. Temizlik faaliyetlerini kadın saha amirleri denetleyecek. Mahallerimizde ne eksik varsa görüp tespit edecekler, ilgili müdür arkadaşlarımıza bildirecekler" diye konuştu.
  Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, çöplerin toplanmasında herhangi bir aksaklık olması durumunda vatandaşların 444 62 09 nolu Beyaz Masa telefonunu aramalarını istedi. Kaya, "Cep Taksi diye nitelendirdiğimiz özel araçlarımız alınmayan çöpleri anında toplayacak. Böylece çöp işi sistemli bir şekilde oturuncaya kadar kimse mağdur olmayacak" diye konuştu.
  Törenin ardından Yunusemre Belediyesi'nin çöp kamyonları, moloz ve harfiyat araçları, fil olarak adlandırılan süpürgeler, traktörlü ekipler, su tankeri, pazaryeri ve yol yıkama araçları şantiyeden çıkış yaparak ilk görev için yola çıktı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı