Ege Haberleri

  Telefon kartındaki ‘nah çıktı ’ya beraat

  Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  27.09.2012 - 15:54 | Son Güncelleme:

  Bir GSM operatörüne ait kartı satın alıp kazıyan Seval Ulusoy, dolandırıcıların üstü kapatılmış şifre bölümüne ‘Nah çıktı’ mesajını yazdığını görünce şikayetçi olmuştu.  Geçen yıl kasım ayında Bornova İlçesi’ndeki marketten cep telefonuna para yüklemek için kart satın alan Seval Ulusoy, eve gittiğinde yükleme yapmak için şifre bölümünü kazıdığında çıkan ‘Nah çıktı’ yazısını görünce şaşkına döndü. Olayı, cep telefonu operatörünün müşteri hizmetleri yetkilisine aktaran, ardından da bir telefon bayisine giden Ulusoy, dolandırıcıların kart üzerinde oynama yapmış olabilecekleri cevabını alınca İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Seval Ulusoy’un şikayeti üzerine harekete geçen polis, market sahibini, para yükleme kartlarını seyyar olarak kendisine satan Y.E ve kartları satın aldığını öne sürdüğü kişiyi gözaltına aldı. İfadelerinde, kartlar üzerinde oynama yapmadıklarını, böyle bir olayı kimin yaptığını ise bilmediklerini ileri süren sanıklar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı, ancak haklarında dava açıldı.

  Telefon kartındaki ‘nah çıktı ’ya beraat

  İzmir 21'inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın son duruşmasına 8'er yıl hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan 2 kişiyle davacı Seval Ulusoy katılırken, F.A gelmedi. Daha önceki duruşmada ifade veren sanık F.A, Bornova’da büfe işlettiğini ve bu büfede GSM operatörlerinin kartlarını sattığını, satışa sunduğu bu kartları bir arkadaşından aldığını söyledi. Onun da bu kartları bir alışveriş merkezinden aldığını anlattı. Kartların alındığına dair faturaların yanında olduğunu belirten A., “İşyerimde sattığım kontörlerin bir bölümünü seyyar kontör satışı yapan kişiye doğrudur. Faturada kartların seri numaraları vardır. Bu seri numarası sayesinde, hangi telefondan, hangi tarihte yükleme yapıldığı öğrenilebilir. GSM operatöründen bu konunun soruşturulmasını talep ediyorum. Ben kesinlikle kartlar üzerinde bir oynama yapmadım” dedi.

  Seval Ulusoy ise, 20 liralık telefon kartı almak için M.K.'nin marketine gittiğini ve söylendiği gibi 1 saat değil 5 dakika sonra tekrar bakkala gelip karşılaştığı durumu anlattığını söyledi. Market sahibinin durumu anlamadığını, marketteki oğluna danıştığını, O'nun da “Çıka çıka size mi çıkmış? Asla kartı değiştirmem ve bedelini de ödemem” diyerek gülüp dalga geçtiğini anlattı. Bunun üzerine şikayet ettiğini dile getiren Ulusoy, sanıklardan şikayetçi olduğunu söyledi.
  Hakim, yapılan yargılama sonunda üç sanığın da delil yetersizliğinden beraatına karar verip duruşmayı bitirdi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı