Ege Haberleri

  TEKNİK MADAM

  Hürriyet Haber
  18.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Elinin hamuruyla topa girdi, çok da iyi ettiAltay U13 Takımı’nda yardımcı antrenörlük yapan Dilara Üsküp, teknik ve taktik bilgisinin yanı sıra çalışma disipliniyle de erkek meslektaşlarına taş çıkartıyor

  Futbolun erkek egemen yapısını kırıp sporcu ve hakem olarak sahalarda boy gösteren kızlarımız şimdi de antrenörlüğe el attı. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu 2. sınıf öğrencisi Dilara Üsküp, çocukluk tutkusu olan futbola, “teknik adam” olarak hizmet vermeye başladı.

  Akademi lig’inde tek

  Altay'da 7 ay önce spor okulunda çalışmaya başlayan, kısa bir süre önce U13 Takımı’nda Timuçin Sevi’nin yardımclığını üstlenen Dilara, Akademi Ligi’nde çalışan tek kadın antrenör unvanını kazandı. Bucaspor bayan takımında forma giyerek meşin yuvarlakla tanışan Dilara Üsküp, şunları anlattı:

  ÖĞRETMEN OLABİLİRDİ

  “Futbola geç başladığım için tekniğim çok gelişmedi ama iyi bir görev adamıydım. Futbol oynarken de hayalim hep teknik direktör olmaktı. BESYO sınavında öğretmenlik bölümü kazanabiliyordum. Ailemin tepkisine rağmen antrenörlük bölümünü tercih ettim. Şimdi lisanslı tek kadın antrenörüm ve çok da mutluyum.”

  A takım çalıştıracağım
  Altay’ın farklı bir camia olduğunu vurgulayan Dilara, “Bana bu görevi vererek bir ilke imza attılar. Hedefim altyapıda iyice pişmek, okulumu bitirirken, teknik direktörlük belgemi de geliştirmek. Herkese hayal gibi gelse de ben A takım seviyesinde bir erkek takımının teknik direktörü olacağım” dedi.

  Futbol sevgisi aileden geliyor

  FUTBOLA ilgisi aileden gelen Dilara Üsküp, Karşıyakalı Ahmet Burak Solakel’in kuzeni, Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu’nun ise eniştesi olduğunu söyledi. Altay’da Teknik Direktör Beyhan Çalışkan yönetiminde yapılan (A) takım antrenmanlarını izleyip sürekli not tutan Dilara, en beğendiği teknik adamların eniştesi Hamzaoğlu ve Josep Guardiola olduğunu belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı