Ege Haberleri

  Teknik eğitimde pilot il İzmir

  Hürriyet Haber
  03.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Meslek liseleri atağı için İzmir pilot seçildi. yeni öğretim yılına 28,5 trilyonluk yatırımla giriliyor

  MİLLİ Eğitim Bakanlığı mesleki teknik eğitimde atılım için İzmir'i seçti. İzmir 2000 - 2001 öğretim yılına büyük bölümü meslek eğitimi ağırlıklı 28.5 trilyonluk yatırımla girerken, yetkililer ‘‘Bu alandaki yatırımları bakanlığın lütfu olarak görüyoruz’’ dedi.

  MESLEK eğitimi projesinde her biri ortalama birer trilyon lira maliyetli beş çok programlı lise, 2 endüstri meslek lisesi bir de Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi açılacak. EML'lerden biri Seferihisar'da Yatılı Bölge İlköğretim Okulu kampüsünde, diğeri Güzelbahçe'de yer alacak.

  Çok programlılar

  ANADOLU Otelcilik ve Turizm Lisesi Selçuk'ta, çok programlı liselerse Çiğli, Gaziemir, Selçuk, Buca ve Karabağlar'da anahtar teslim hizmete girecek. Torbalı, Buca, Karşıyaka, Bornova, Urla ve Menemen'de ihaleleri yapılan ilköğretim okulları da yine anahtar teslim yapılacak.

  BAKANLIĞIN mesleki teknik eğitime önem verip, bu alanda İzmir'i desteklediğihi belirten yetkililer, ‘‘Yeni öğretim yılına 28.5 trilyonluk devam eden yatırımla giriyoruz. İzmir'de eğitimde yatırımlara hiç ara vermediğimiz için biri bitip diğeri başlıyor’’ diye konuştu.

  Nesrin COŞKUN, İZMİR

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı