Ege Haberleri

  Tehlike kapıda

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  26.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Futbolcularına 70 ile 250 bin TL arasında değişen borcu bulunan siyah-beyazlı kulüp, eski alacaklarla birlikte 2.5 milyon TL’yi bulan ödemeyi yapamazsa, sözleşmesi süren oyuncularını da kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

  SÜPER Lig’den düştüğü 2003-04 sezonundan bu yana oynadığı dördüncü Play-Off’tan da hüsranla dönen Altay tarihinin en kötü ekonomik tablosuyla baş başa kaldı. Sezon içinde aksayan ödemeleri dert etmeyip, parasal sorunları sezon sonuna erteleyen futbolcuların, alacaklarına karşılık Federasyon’a başvurup serbest kalma ihtimali, 9 Haziran’da yapılacak kongre öncesi aday yöneticilerin tepesinde demoklesin kılıcı gibi sallanıyor. Yönetmeliğe göre kulüpten 1 lira alacağı bile bulunsa serbest kalma hakkına sahip olan futbolculardan bazılarının TFF’ye gitmeye hazırlandığı öğrenildi.
  30 gün süresi var
  Kadrodaki oyunculara 70-250 bin TL arasında gecikmiş borcu olan Altay’ın, geçen sezondan sarkan alacaklarla birlikte futbolcularına yaklaşık 2.5 milyon TL ödemesi gerekiyor. Siyah-beyazlı kulüp bu borcu ödemediği ya da anlaşma yoluna gitmediği taktirde yeni lisans çıkaramayacak. Yönetmelik gereği alacakları için TFF kanalıyla ihtar gönderen oyuncu, 30 gün içinde ödeme yapılmaması halinde tek taraflı fesih hakkı kazanıyor. Bu durumda Altay, sözleşmesi biten 10 futbolcunun yanı sıra, mukavelesi sürenleri de kaybetme tehlikesi yaşıyor.
  Burak başvurmayacak
  Altyapıdan yetişen futbolculardan fesih başvurusu beklenmezken, sözleşmesi süren Yiğitcan, Mesut ve Yüksel’in yasal yollara gitme ihtimali camiayı ürkütüyor. Sözleşmesi devam eden golcü Burak ise, “Altay beni ekonomik nedenlerle elden çıkarmak isterse giderim. Ancak kal derlerse kalırım. Para konusunu hukuki yollarla çözmek bana yakışmaz” dedi. Başkan Niyazi Konuşmaz’ın aday olmayacağını açıkladığı genel kurula kadar bu sorunun çözülme ihtimalinin bulunmaması, camiayı endişelendiriyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı