Ege Haberleri

  TEDAŞ’tan şikayet

  Hürriyet Haber
  04.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SINDIRGILI vatandaşlar TEDAŞ'ın şehir merkezinin 1 kilometre dışında kalan binasına gidip gelmekten bıktı. Vatandaşlar, ‘‘Ayın 14'ünde maaş alan vatandaşlara, ayın 14'ünde fatura geliyor. Çalışanlar 1 kilometre uzaklıktaki yere gitmekte zorlanıyor. Böylece faturalar genelde 1 gün gecikmeli ödeniyor. Günde kısa süreli olarak 5-10 kez elektrik kesiliyor. Elektrikli aletlerimizi ödemekte güçlük çekiyoruz. Şikayetlerimizin dikkate alınmasını istiyoruz’’ diye yakındı.

  Zübeyde Hanım’da tuvalete tepki

  ATATÜRK'ün annesi Zübeyde Hanım'ın kabrinin hemen yanına yapılan tuvalet büyük tepki çekiyor. Tuvaletin kaldırılmasını isteyen vatandaşlar, ‘‘Böyle saygısızlık nasıl yapılabilir? Zübeyde Hanım Parkı'nın içinde tuvaletin ne işi var? Bu nasıl bir mantık? Tuvalet yapacak başka yer mi yok? Bu pisliğin en kısa zamanda kaldırılmasını istiyoruz’’ diyor.

  Çöplüğe döndü

  İKİ damla yağmur düşse İzmir sokakları dereye dönüyor. Kaldırımlara kadar gelen yağmur suyu trafiği felç ettiği gibi yayalara da yürüme imkanı bırakmıyor. Bol güneşli günlerde unutulan bu sorunlar nisan yağmurlarıyla yeniden gündemde. Artık üzerinde ızgarası bile olmayan ve çöp dolan logarlar, yağmur suyunu çekebilmekten çok uzak. Tabii burada İZSU kadar, vatandaşa da büyük sorumluluk düşüyor. Öncelikle buraları çöplük olarak kullanmamak gerekiyor.

  Mordoğan’a da vapur seferi

  BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'nin Çeşme ve Foça'ya da vapur seferi hazırlıkları, yazın 50-60 bin nüfusa ulaşan Mordoğan'a da umut oldu. Çeşme ile aynı hatta bulanan Mordoğan'da deniz otobüsü çalışmasını isteyen vatandaşlar, ‘‘60 yıl önce Mordoğan'a vapur çalışırdı. Tarihi iskelemiz bile bugün sapasağlam. Çeşme ile aynı hat üzerinde bulunan Mordoğan neden bu fırsattan yararlanmasın? Yazın nüfusu artan Mordoğan, gelişen turizmiyle bunu haketmiyor mu? Geçen yıl Mordoğan'a gelen Vali Kemal Nehrozoğlu doğal güzelliklerine hayran olduğu beldeye vapur seferi başlatılmasını dilemişti. Umarız Başkan Ahmet Piriştina bize kulak verir’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı