Ege Haberleri

  Tecavüz bebeği için katil oldu

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  04.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İşadamı Mehmet Mustafa Sayal, ev işlerine yardım etmesi için yanına aldığı ve tecavüz ettiği Veysiye Aktaş tarafından 21 bıçak darbesiyle öldürüldü. Genç kadın, devriye gezen polise teslim olurken, cinayetin ardından bir dram çıktı

  İZMİR’in Şirinyer semtinde, günlük işlerini yapmak için evinde kaldığı işadamı Mehmet Mustafa Sayal’ı, bıçaklayarak öldüren Veysiye Aktaş’ın, yaşamının ardında dram çıktı. Olay, devriye gezen polis ekibinin yanına giden üstü kanlar içerisindeki kadının cinayet işlediği itirafında bulunmasıyla ortaya çıkmıştı.
  Polise teslim oldu
  Gözaltına alınan Veysiye Aktaş’ın (28)verdiği bilgiler doğrultusunda, Şirinyer 463/5 sokaktaki eve giden polis, Mehmet Mustafa Sayal’ın, cesedini bulmuştu. Fransa’dan emekli olduktan sonra İzmir’e yerleşen ve ardından da ithalat ihracat işleri yapan Sayal’ın, karnından bıçaklanarak öldürüldüğü belirlenmişti. Sayal’ın, 21 bıçak darbesiyle hayatını kaybettiği saptandı.
  14 yaşında evlendirildi
  Aktaş’ın ifadesi, yaşadığı dramı da ortaya çıkardı. 14 yaşındayken ailesinin zorlamasıyla Bingöl’de evlendirilen genç kadın, evliliği sırasında iki çocuğunun dünyaya gelmesine rağmen eşinin sürekli şiddet uygulayıp işkence yaptığını anlattı. Eşinin dayağına daha fazla dayanamayıp boşandığını, ardından yanlarına sığındığı ailesinin bu kez kendisine kötü davrandığını söyleyen Aktaş’ın, 4 yıl önce iki çocuğunu ailesinde bırakıp kaçarak İstanbul’a gittiği öğrenildi. Genç kadın 3 yıl sığınma evlerinde yaşadı. Aktaş, 7 ay önce de yeni bir hayat kurma umuduyla İzmir’e geldiği öğrenildi.

  Karnımı tekmeledi

  Veysiye Aktaş ifadesinde, arkadaşlarının da aracılığıyla evine temizlik ve yemeklerini yapması için yardımcı arayan Mehmet Mustafa Sayal’la tanıştığını, evinde işe başladığı gün Sayal’ın kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Hamile kalan genç kadın, bebeğin ne olacağı konusunda aralarında tartışma yaşandığını, son olarak bebeği düşürmek için karnına tekme atıp işkence yapmaya başlayınca da cinayeti işlediğini söyledi. Aktaş’ın 7.5 haftalık bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı